Vücuduna yapışan keneyi 1 hafta fark etmedi

SİVAS'tan, Yıldızeli İlçesi'ne bağlı Sarıkaya Köyü'ne akrabalarını ziyarete giden 23 yaşındaki Tuğba Bıçak, koltuk altına yapışan keneyi 1 hafta sonra sonra banyoda farkedince hastaneye başvurdu. Bıçak'ın vüdudundaki kene, doktorlar tarafından kontrollü bir şekilde çıkarıldı.
4 Eylül Mahallesi'nde oturan, evli ve 2 çocuk annesi Tuğba Bıçak, 1 hafta önce Yıldızeli'ye bağlı Sarıkaya Köyü'ndeki akrabalarını ziyarete gitti. Burada kırsal alanda zaman geçiren Bıçak, sonra ailesiyle evine döndü. Tuğba Bıçak, ziyaretten 1 hafta sonra, duş almak üzere banyoya girdiği sırada koltuk altındaki keneyi farketti. Bir anda paniğe kapılan Tuğba Bıçak, vücudunda canlı halde bulunan keneyi yakınlarına gösterdi. Numune Hastanesi Acil Servisi'ne başvuran Bıçak'ın koltuk altına yapışan kene uzmanlar tarafından kontrollü bir şekilde çıkarıldı.
Keneyi daha önceden farketmediğini belirten Tuğba Bıçak, “Geçen hafta yakınlarımı ziyaret için köye gitmiştim. Eve döndüğümde ve aradan geçen 1 haftalık süre içinde herhangi birşey hissetmedim. Bugün banyoya girdiğimde koltuk altıma yapışan keneyi farkettim. Hemen hastaneye geldik. Şu anda herhangi bir rahatsızlığım yok. Kene vücuduma köyde bulunduğum süre içinde yapışmış olabilir” dedi. İncelenmek üzere kan örneği alınan Tuğba Bıçak gerekli kontroller ve tetkikler için 3 gün sonra yeniden hastaneye gelmek üzere evine gönderildi.

Bahçeli'den Erdoğan'a 'Hakan kaftanı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber