Yargıtay Deniz Feneri savcılarını suçsuz buldu

Yargıtay, Türkiye’deki Deniz Feneri soruşturmasını yürütürken görevlerinden alınan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yaptığı soruşturma sonucu “resmi belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanmak” suçlarından yargılanıp beraat eden üç Cumhuriyet savcısının, yargı yetkisini kullandıkları sonucuna vardı

Ankara Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkarslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz, eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın da bulunduğu sanıklarla ilgili Türkiye’deki Deniz Feneri soruşturmasını yürütürken, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş’in talimatıyla soruşturmadan alındı. Akman ve Karaman’ın şikayeti üzerine haklarında HSYK tarafından soruşturma başlatılan üç savcıya, “resmi belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanmak” suçlarından dava açıldı. Türkarslan,Yaren ve Tamöz “görevi kötüye kulanmak”la itham edilmişlerdi.

Rusya balistik füzelerin fırlatılma görüntülerini yayınladıRusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rus denizaltıları, ‘Bulava’ ve ‘Sineva’ isimli balistik füzeleri fırlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber