‘Yaşam Korosu’ndan mutluluk şarkıları

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Öğretim Üyesi Dr. Tayfun Hancılar’ın, kanser tedavisi görerek, tedavisi olumlu sonuçlanan hastaları ile oluşturduğu “Yaşam Korosu” ilk konserini önceki akşam verdi...

‘Yaşam Korosu’ndan mutluluk şarkıları

Gündüzleri hekimlik yaparak hastalarını iyileştiren, akşamları ise hastalarıyla konserlerde buluşan Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, kanseri yenmiş hastalarıyla oluşturduğu “Yaşam Korosu”yla ilk konserini önceki akşam verdi. Hancılar ve “Yaşam Korosu”nun sahne aldığı konser, renkli görüntülere sahne oldu. Konser boyunca hastalarıyla birlikte şarkı söyleyen Hancılar’a, sanat ve tıp dünyasından birçok isim eşlik etti. Projeye Birol Güven, Kadir Çöpdemir, Tuğçe Tayfur ve Rabia Tunçbilek gibi isimler de destek verdi.

‘Müzik tutunma noktası’

Koro üyelerinden 52 yaşındaki Şule Kendirli, “Ben meme kanserini ikinci defa atlattım. 2017 yılında ameliyat oldum. Ondan sonra tedavi sürecim başladı. Yeni saçlarım çıkarken bir dilekte bulunmuştum, o da kabul oldu. Ben kollarımı istediğim gibi kullanamıyorum ama sesimle bir şeyler yapabilmeyi çok istemiştim. Daha sonra korodan teklif geldi. Müzik benim hayatımda tutunma noktası oldu. Şarkı söylerken hayatı unutuyorum. Ben de, korodaki diğer arkadaşlarım da hepimiz çok mutluyuz. Tayfun hocama ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Farkındalık için

Bu konser ile kansere karşı farkındalık oluşturmak ve kanser tedavisi gören hastalara moral olmak istediklerini söyleyen Başhekim Hancılar da şunları söyledi:

“Nisan ayının ilk haftası biliyorsunuz ki kanser haftası. Biz de İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi olarak farklı bir etkinliğe adım atmak istedik. Türkiye Kanserle Savaş Vakfı ile ortaklaşa çalışarak farklı bir proje uyguladık. Meme kanseri tedavisini bitirmiş ve hayatları normale dönmüş hastalarımla sahnede rock söylemeye karar verdik.
Benim için de, onlar için de ilk defa olan bir deneyim bu. Hepimiz çok mutluyuz.”

100 kilometrede 1 lira yakıyor! Gören şaşırıyor...Munzur Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından yapılan ve ‘Hızır’ ismi verilen elektrikli araç, tam batarya ile 200 kilometre yol yaparken, 100 kilometrede 1 lira 2 kuruş yakıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber