Yaşam ustaları ödüllendirildi

Yaşlanmayla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlayan Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) ‘Örnek Kıdemli Vatandaş’ seçtiği 31 yaşam ustasını ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde ödüllendirdi. Törende ‘Örnek Kıdemli Vatandaş’ seçilen Milliyet gazetesi karikatüristi Haslet Soyöz de ‘Kıdemli Vatandaş’ ödülünü aldı.

Yaşam ustaları  ödüllendirildi

Haslet Soyöz’e ödülünü TÜRYAK Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Berik verdi. TÜRYAK Başkanı Fügen Mavi, “Yaşlanma bir dışlanma süreci değil, aksine yaşama sanatının ustaca icra edildiği, üretken bir yaşam sürecinde depolanan deneyimin nesiller arası iletişimle gençlere aktarıldığı bir bilgelik
dönemidir. Ne mutlu ki; neredeyse yüzyıla merdiven dayamış cumhuriyetimizde kültürün, medeniyetin, bilimin, sanatın, eğitimin, iletişimin, insan ruhunun ustası olmuş sayısız örnek kıdemli vatandaşa sahibiz” dedi.

Yaşam ustaları  ödüllendirildi

Ceren Özdemir'in katili kamerada! Bir gün önce...Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un(35) olaydan bir gün Ordu Ticaret Borsasının kapısının önünde keşif yaptığı ve içeri girip güvenlik görevlisinden para istediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber