YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak? YDS sınav tarihi

ÖSYM tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı için başvurular 16-24 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM tarafından alındı. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ikinci bir fırsat olan YDS/2 geç başvuru işlemleri 31 Temmuz tarihinde alındı. Peki YDS/2 sınavı ne zaman gerçekleştirilecek?

YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak? YDS sınav tarihi

YDS/2 sınavı için başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler sınavın gerçekleştirileceği tarihe çevrildi. Bu yıl içerisinde ikinci kez gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının tarihi ÖSYM tarafından açıklandı.

YDS/2 SINAVI NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Akademik kariyer hedefleyen veya devlet memurluğunda dil arayan bölümlerde çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren YDS/2 sınavı 8 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. 10:15'te başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek. Sınav sonuçları ise 1 Ekim tarihinde sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden adayların erişimine sunulacak.

 

Polise havai fişekle saldıranlara ev hapsiAdana’da polise havai fişekli saldırı düzenlediği öne sürülen 2’si çocuk 3 zanlı ile sosyal medyadan bölücü terör örgütü PKK propagandası yaptığı öne sürülen 2 zanlı, ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber