Yeni kimlik nasıl alınır? Başvuru ücreti ne kadar?

Kimliğini yenilemek isteyen vatandaşlar arayışa geçti. Nüfus müdürlükleri tarafından verilen yeni kimliklerin başvuru süreci nasıl? Yeni kimlik alabilmek için neler yapmak gerekiyor? Gerekli belgelerin merak edildiği yeni kimlikte başvuru ücreti ne kadar?

Yeni kimlik nasıl alınır? Başvuru ücreti ne kadar?

Vatandaşlar yeni kimlik başvuru işlemini öncelikle, yeni kimlik başvuru ücretini ödeyerek tamamlaması gerekiyor. Başvuru ücretini bankadan yatırdıktan sonra, yeni kimlik randevusu ’alo 199’’ çağrı merkezinden ya da ‘’https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr’’ internet sitesinden de alınabiliyor.

Yeni kimlik kartına sahip olabilmek için vatandaşların ( 15 yaşından büyük ) yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise temsilciliklere şahsen başvuru yapması gerekiyor.

GEREKLİ BELGELER NELER?

Kimlik kartı başvurusu nüfus cüzdanı / kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi veya kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır.

YENİ KİMLİK BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Yeni kimlik başvuru ücreti 22,50 TL

Motosikletlinin kadına çarpma anı kameradaMecidiyeköy’de araçlar kırmızı ışıkta beklediği esnada yolun karşısına geçen kadına motosikletli genç çarptı.Yara almadan kurtulan kadın hiçbir şey olmamış gibi çantasını yerden alıp yoluna devam ederken, kaza anı ve vatandaşların paniği kameralara yansıdı.Kaza, dün saat 17.00 sıralarında Şişli Mecidiyeköy Eski Büyükdere Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde yoğun trafikte araçlar kırmızı ışıkta beklemeye başladı. O esnada elinde çantası olan bir kadın araçların arasından yolun karşısına geçmek istedi. Kadına tam kaldırıma adım atacağı esnada en sağ şeritten seyreden motosiklet sürücüsü çarptı. Çarpma sonucu kadın ve motosikletli genç yere savrulurken, şans eseri yara almadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber