YKS sonuçları açıklandı mı? Tercihler ne zaman?

YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş. Milyonlarca üniversite adayı 15-16 Haziran'da yapılan üniversite sınavının sonuçlarını bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm gözler ÖSYM'de...

YKS sonuçları açıklandı mı? Tercihler ne zaman?

Üniversite sınavı (YKS)'nin sonuçları için artık heyecan dorukta. 15-16 Haziran tarihlerinde üç oturumda gerçekleşen YKS'nin sonuçlarının açıklanması an meselesi. Peki, tercihler ne zaman yapılacak?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15-16 Haziran'da üç oturumda yapılan YKS'ye 2 milyondan fazla aday katılmıştı. Sonuçlar ise heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan YKS sonuçları 18 Temmuz'da elektronik ortamda "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişime açılması bekleniyor.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını, tercihlerin 23-29 Temmuz'da alınacağını bildirdi.

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA BURADA OLACAK

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber