YÖKDİL başvuru işlemleri başladı mı? YÖKDİL başvurusu nereye ve nasıl yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuru işlemleri 13 Eylül 2019 tarihinde başlayacak. YÖKDİL sınavına katılacak adaylar, sınav başvurusunun nasıl yapılacağını ve sınavın ne zaman uygulanacağını merak ediyor. Peki YÖKDİL başvurularında son gün ne zaman? İşte YÖKDİL sınavı hakkında merak edilenler...

YÖKDİL başvuru işlemleri başladı mı? YÖKDİL başvurusu nereye ve nasıl yapılacak?

YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır.

"Akademisyen dostu Yeni YÖK" olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK'ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.

YÖKDİL BAŞVURUSU NEREYE VE NASIL YAPILACAK?

YÖKDİL başvuru işlemleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden alınacak.

YÖKDİL BAŞVURU TARİHLERİ

YÖKDİL başvuru işlemleri 13 - 29 Eylül​ 2019 tarihleri arasında alınacak.

YÖKDİL NE ZAMAN?

YÖKDİL sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak.

YÖKDİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YÖKDİL sınav sonuçları, 28 Kasım 2019 tarihinde açıklanacak.

Çatı katında panter şokuFransa'da bir binanın çatı katına tırmanan siyah panter, bina sakinlerince paniğine neden oldu. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonunda sakinleştirici iğneyle vurulan panter, itfaiye ekipleri tarafından ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber