Zehir tacirlerine geçit yok

İstanbul’da 4.5 milyon liralık uyuşturucu ele geçti. Alaçatı ve Bodrum’daki eğlence yerleri için hazırlanmış uyuşturucu paketlerinin üzerinde BDR ve ALÇ yazılıydı

Zehir tacirlerine geçit yok

İstanbul’da 3 operasyonda 4.5 milyon liralık uyuşturucu ele geçti. 10 zehir tacirinin tutuklandığı operasyonlarda, sentetik uyuşturucu bonzai yapmak için Çin’den getirilmiş 8 kilo ham madde ele geçirildi. Alaçatı ve Bodrum’daki eğlence merkezlerine gönderilmek üzere hazırlanmış uyuşturucuların üzerinde BDR ve ALÇ yazılıydı.

Arnavutluk’tan getirildi

Uyuşturucuyla mücadelesini sürdüren İstanbul Emniyet Müdürlüğü narkotik suçlarla mücadele ekiplerinin, ilk operasyonu 13 Haziran’da Tuzla’da gerçekleştirildi. Polis ekipleri, Arnavutluk’tan uyuşturucu getiren bir şebekeyi belirleyince takip başlattı.
Çalışmaların ardından Tuzla’daki bir ev ve otomobile düzenlenen baskında 75 kilo hibrit esrar ve 60 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu paketlerinde ‘BDR’ ve ‘ALÇ’ yazılarını tespit eden polis, zehir tacirlerinin hapları, tatil bölgelerindeki eğlence merkezlerine göndermeyi planladığını belirledi.

Almanya’ya yollayacaklardı

İkinci operasyon profil değerlendirme uzmanlarının çalışmasıyla başladı. Almanya ve İngiltere’ye gönderilen bir kargo paketi şüpheli bulundu. Kargo paketini getiren İran uyruklu 2 şüpheli gözaltına alındı. Asansör aksamı bulunduğu belirtilen paketin kesilen metal parçasının içinde 8 kilo Afyon sakızı ele geçirildi. Bağcılar’da 15 Haziran’da gerçekleştirilen son operasyonda ise 5 şüpheli gözaltına alındı.

Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi açıldıCanik Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin darbeler tarihinin anlatıldığı Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi ziyarete açıldı.Müzede,  27 Mayıs 1960 darbesinden başlayarak 12 Eylül 1980 darbesi,  12 Mart 1971 muhtırası, 28 Şubat 1997 "postmodern" darbesi, 27 Nisan 2007  e-muhtırası ile 15 Temmuz 2016 FETÖ'nün hain darbe girişimi görseller ve minyatür  canlandırmalarla ziyaretçilere anlatılıyor. Adnan Menderes'in 27 Mayıs 1960'ta hapse atılıp ardından idam  edilmesinin yansıtıldığı müzede, bir ailenin 12 Eylül 1980'de cuntanın yönetime  el koyduğunu açıklamasını televizyon başında öğrenmesi de balmumu heykellerle  aktarılıyor. Darbe ve muhtıraların gazete manşetlerindeki yansımalarının da yer  aldığı müzede, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15  Temmuz Şehitler Köprüsü'nde halkın darbecilere karşı direnişi minyatür objelerle  canlandırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber