Geri Dön

Zeyno Günenç kimdir? Çocuklar Duymasın'da Gönül öldü mü?

Zeyno Günenç kimdir? Çocuklar Duymasın'da Gönül karakterini canlandıran Zeyno Günenç son zamanlarda en çok merak edilen isimlerinden birisi oldu. Sevilen dizide Gönül karakterini canlandıran ve bu karakterin öleceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Zeyno Günenç kimdir? Çocuklar Duymasın'da Gönül öldü mü?

Zeyno Günenç kimdir? Herkes Zeyno Günenç ile ilgil ayrıntıları emrak ediyor. Çocuklar Duymasın'ın sevilen oyuncusu ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

ZEYNO GÜNENÇ KİMDİR?

Zeyno Günenç, 22 Haziran 1967, İzmit doğumlu, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

İlkokul ikinci sınıftayken annesinin yönlendirmesiyle bale eğitimi almaya başlayan Zeyno Günenç, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Bursa Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde üç yıl çalıştı.

Bu kurumdan istifa edip bir yıllığına Kanada Vancouver'a giderek eğitimini geliştirdi. Yurtdışı da dahil olmak üzere birçok özel radyoda yapımcı ve sunucu olarak çalıştı. Süheyl Uygur ve Behzat Uygur kardeşlerle "Üç Salakşörler" adlı oyunla üç yıl süren bir turneye çıkarak Türkiye'nin birçok yerini gezdi.

Çocuklar Duymasın adlı dizideki "Dominant Gönül teyze" karakteriyle ünlendi. Okan Bayülgen'le bir evlilik geçiren sanatçı, Tiyatrokare topluluğunda çalıştı. 1988 yılından itibaren çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

2017 yılının Temmuz ayında İsviçreli eski balet Gilles Kaner'la evlendi.

Filmografisi

Tatlı İntikam - 2016
Çocuklar Duymasın - 2010
Geniş Aile - 2009
Paramparça Aşklar - 2008
Hayat Apartmanı - 2007
Doktorlar - 2006
Keloğlan Kara Prens'e Karşı - 2005
Çocuklar Ne Olacak - 2004
Avrupa Yakası - 2004
Çocuklar Duymasın - 2002
En Son Babalar Duyar - 2002
Dadı - 2001
Eyvah Kızım Büyüdü - 2000
Kuşlu Çorap - 1988

Hırsızlık değil cinayet! Defin işlemleri sırasında ortaya çıktıKarabük'te, Recep Gücük (87) evinde koltukta ölü bulunurken, yakınları eve hırsız girdiğinden şüphelendi. Bir gün önce alt kata kiracı olarak taşınan kişilerin Gücük'ün evinden 14 bin 500 TL'yi çaldığı belirlenirken, 2 kişi tutuklandı. Recep Gücük'ün evinden paranın çalındığını anlamasıyla kalp krizi geçirerek öldüğü tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber