Güney Kore'nin rakiplerinin kafasını karıştırma taktiği sonuç vermedi

Güney Kore teknik direktörü Tae-Yong Shin, rakip gözlemcilerin ve teknik direktörlerin kendi takımları hakkında analiz yapmalarına engel olmak için Koreliler'in birbirlerine olan benzerliğini kullanmayı düşünüyordu.

Güney Kore'nin rakiplerinin kafasını karıştırma taktiği sonuç vermedi

4 farklı forma numarası kullandı

4 farklı forma numarası kullandı

Taktik antrenmanlarda 23 futbolcusuna yalnızca 4 adet forma numarası veren Tae-Yong Shin, takımları hakkında analiz yapmak için tribünde bulunan rakip takım gözlemcilerinin aklını karıştırmayı hedefledi.

Avrupalılar'ın Güney Koreliler'i suratlarından ayırt edemediğini ve bu yüzden de numaraları da karmaşık hale getirerek avantaj elde etmek istediğini belirtmişti.

İsveç karşısında tutmadı

İsveç karşısında tutmadı

Fakat İsveç'le oynadıkları ilk grup maçında bu taktikleri tutmadı. İsveç, Ibrahimovic'siz olmasına ve rakibi hakkındaki tüm kafa karışıklığına rağmen birbirine benzeyen 23 Güney Koreli'den oluşan Güney Kore'yi yendi.

Takım içinde eşine benzerine sıkça rastlanan Güney Koreli futbolcular ve Güney Kore teknik heyeti, bakalım ilk maçta tutmayan taktiklerine devam edecek mi?

Taktiği bir adım ileri götürmek işe yarayabilir

Taktiği bir adım ileri götürmek işe yarayabilir

Rakiplerin kendi takımları hakkında analiz yapmasını engelleyebilmek için oyuncularının tanınmamasına çaba gösteren Tae-Yong Shin, bu taktiğinin ilk maçta tutmaması üzerine taktiğin dozunu arttırarak oyuncularını antrenmana V for Vendetta maskesiyle çıkarabilir.

"Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir taktik var beyler. Ve taktiklere kurşun işlemez" anlayışıyla oyuncularına çalıştırarak oyuncularına gaz verebilir ve gruptan çıkabilir.

turcel.orman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak