Ege

16.05.2018 - 04:37 | Son Güncelleme: 16.05.2018-4:39

Güzelbahçe’ye çok yakıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe’de deneme seferlerine başladı. Konak Karşıyaka ve Alsancak bağlantılı vapurlar, bakanlık izninin ardından çalışacak

Sitene Ekle

İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı Foça ve Mordoğan seferlerinin ardından, bu yıl da Güzelbahçe’ye vapur seferi başlatıyor. Son teknoloji gemilerle donattığı filosuyla deniz ulaşımında önemli hamleler yapan Büyükşehir, İZDENİZ tarafından gerçekleştirilecek Güzelbahçe seferlerine Denizcilik Ulaştırma ve Haberleştirme Bakanlığı’ndan gelecek iznin ardından start verecek. Vapur seferlerinin başlamasıyla Güzelbahçe’de yaşanan trafik sıkışıklığı da ortadan kalkacak.

İZDENİZ’in Güzelbahçe seferleri için yaptığı hazırlıklar, ilçe sakinlerini de mutlu etti. İlk vapurun iskeleye yanaştığını görünce büyük bir heyecan yaşayan Güzelbahçeliler, “Her gün şehir merkezine gidip geliyoruz. Trafiğe girmeden, hızlı ve huzurlu bir yolculuk yapacağız. Güzelbahçe’nin sakinliğine çok yakıştı” şeklinde konuştu.

Güzelbahçe seferlerinin ücretleri tam 7 TL, öğretmen 6, öğrenci ise 5 TL olarak belirlendi.


Çevreyle uyumsuz, toplumla irtibatsız olanlara ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX