Güzeller içinden bir sizi seçtik: Tarantino'nun yeni filminden ilk afiş

Yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino, başrollerde Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt... 'Once Upon A Time in Hollywood', gerçekleşeceğine inanamadığımız bir hayalden daha fazlası.

Güzeller içinden bir sizi seçtik: Tarantino'nun yeni filminden ilk afiş

Hollywood'un 'Altın Çağı'

Hollywood'un 'Altın Çağı'

Quentin Tarantino'nun yeni filmi, Hollywood'un altın çağını anlatan bir yıldızlar geçidi... 'Once Upon A Time in Hollywood', Tarantino'nun yeni filmi olmasının yanında, aslında gerçek anlamda bir 'devlerin buluşması' filmi. Oyuncu kadrosunu sayarken bile nefes nefese kalıyorsunuz.

Neymiş bu altın çağ?

Neymiş bu altın çağ?

Hangi dönem Hollywood'un altın çağı peki? Basitçe söylemek gerekirse, siyah beyaz ve sessiz filmlerin başlangıcından, televizyonun evlere girmesine kadar olan süre... Jönlerin jön gibi olduğu, aktrislerin aktris gibi olduğu o harika yıllar. Hem sektör için hem de izleyici için ışıl ışıl dönemlerdi.

Sinema, televizyona yenilmemişken

Sinema, televizyona yenilmemişken

Şimdilerde televizyonun ayrı kulvarda, sinemanın ayrı kulvarda koştuğuna bakmayın. O 'altın çağ' sonrasında sinema, televizyona teslim olmuş ve yenilmişti. Kendini yenilemesiyle birlikte Hollywood'da farklı bir üslup yakalandı.

Tarantino'nun ellerinde

Tarantino'nun ellerinde

Sinemanın tartışmasız en büyük eğlence aracı olduğu dönemi Tarantino'nun ellerinden çıkan bir filmle izlemek, zaten müthiş olacak. Eh, öte yandan bir de bu film için bir araya gelen muazzam oyuncu kadrosu var... Öyle bir kadro ki apayrı başlıklarla değerlendirmek gerekiyor.

Kadro müthiş

Kadro müthiş

Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio, bu filmin başrollerini paylaşmak üzere bir araya geldi. Düşündükçe heyecanlanıyor insan. Hollywood'un son 20 yılının en yakışıklı, en popüler ve yetenekli ikilisini bir arada izleyeceğiz. Dakota Fanning, Tim Roth, Kurt Russell gibi her biri kendini var etmiş ve ABD sinemasında önemli yerler edinmiş isimler de cabası. 
 

Al Pacino ve Margot Robbie

Al Pacino ve Margot Robbie

Fakat filmin oyuncu kadrosu sadece bunlardan da ibaret değil. Son yıllarda yükselme trendiyle arşı bulan isimlerden Margot Robbie de kadroda.

Ekibin en sürpriz üyesi de tıpkı Kurt Russell gibi eskimeyen bir oyuncu olan Al Pacino...

Yahu uzayda bu kadar yıldız yok. Nasıl bir araya geldi hepsi?

'Tipik Tarantino' mu?

'Tipik Tarantino' mu?

Filmin üslubunun nasıl olacağını kestirmek biraz güç. Bildiğimiz Tarantino filmlerindeki o 'kanlı' ve 'çarpışmalı' tarzın devam edip etmeyeceğinden emin değiliz. Fakat nihayetinde sinema salonundan çıkarken hepimiz Tarantino öveceğiz yine... Bunun çok net olduğunu söylemek gerek. Gözü kapalı bir güvenle rollerini kabul eden bu usta oyuncular da aynı şeyi düşünüyor belli ki.

Afiş biraz üzdü

Afiş biraz üzdü

Filmden yayınlanan ilk afiş, biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bana, üstün photoshop yetenekleriyle çektiği fotoğrafı kahverengi ya da kırmızı tonlarda yeniden boyayıp kotarmaya çalışan ünlü bir fotoğrafçımızı anımsattı. Fena şekilde onun elinden çıkmış gibi duruyor. Fakat tabii, filmle ilgili tek hayal kırıklığımızın bu afiş olmasını dilemekten başka elimizden gelen bir şey de yok.

Fragmanı merakla bekleniyor

Fragmanı merakla bekleniyor

Afişin yayınlanmasından sonra herkes kulağını kirişe dayayıp ilk fragmanı beklemeye başladı. Film, IMDb'ye göre ABD'de temmuz ayında, Türkiye'de ise 23 Ağustos'ta vizyona girecek. Şimdiden kendinizi hazırlayın, yeni Tarantino filmi büyük gürültüyle geliyor.


andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak