Güzelliğin göreceli olduğunu kanıtlayan 8 model

Güzellik algısının sıfır beden, renkli göz, düz saç, ince bel gibi kalıplardan kurtulmasını sağlayan ve farklı olmanın güzel olmaya engel olmadığını gösteren modeller var. Onlar sıra dışı, farklı ve güzel.

Güzelliğin göreceli olduğunu kanıtlayan 8 model

1- Dustin Bice

1- Dustin Bice

'Powder' isimli eski bir film vardı ve Türkçe'ye "Harika Çocuk" olarak çevrilmişti. İşte Dustin Bice oradaki başrol oyuncusuna benziyor çünkü o da Alopesi universalis adlı hastalığa sahip. Saç, kaş ve kirpikleri dökülen Bice, rahatsızlığıyla mücadele etmek yerine onu kabullenmiş. Birçok marka için modellik yapan Dustin Bice Instagram'da 16 binden fazla takipçiye sahip.

2- Connie Chiu

2- Connie Chiu

Connie Chiu şu anda 50 yaşında ve albino hastalığından muzdarip. Hastalığı ona modelliğin kapılarını araladı. Cildinde, saçlarında, gözlerinde ve kaşlarında pigment yok ve Chiu bu yüzden soluk bir görünüme sahip. Ayrıca ışığa ve güneşe karşı duyarlı.

3- Sophia Hadjipanteli

3- Sophia Hadjipanteli

Sophia, kadınlarda görmeye alışık olmadığımız şekilde kalın kaşlara sahip; çok kalın kaşlara... Garip ama Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşayan internet modeli, sırf kaşlarından ötürü bir dönem ölüm tehditleri aldı.

Sophia Hadjipanteli yazısı

4- Kokie Childers

4- Kokie Childers

Yüzündeki çok sayıda çil, mavi gözleri ve bonus saçlarıyla oldukça farklı ve hoş görünen Kokie de bir model ve Instagram'da 45 bin takipçisi bulunuyor. 2 sene önceye kadar sadece bir üniversite öğrencisiyken, fotoğrafçı Hugh Morris tarafından görüntülendi ve fotomodellik kariyeri böylece başlamış oldu.

5- Ashley Graham, Tess Holliday

5- Ashley Graham, Tess Holliday

Son yıllarda büyük beden modellerin sayısı arttı ve manken olmak için zayıf olmak gerektiği algısı yıkıldı. Büyük beden mankenler arasında en tanınan isimler olan Ashley Graham ve Tess Holliday, sağlıklarına dikkat ettikleri sürece kilolu olmanın sorun olmadığını düşünen tarafta. Aynı zamanda beden olumlama hareketinin de sıkı destekçileri.

6- Freya Lawrence

6- Freya Lawrence

Freay Lawrence 'kusursuz' bir yüze sahip değil. Asimetrik bir suratı, kepçe kulakları, uzun ve sivri bir burnu var. Ve kendisi yüzüyle ön plana çıkan bir model.
 

7- Yvesmark Chery

7- Yvesmark Chery

Yvesmark Chery bir cilt rahatsızlığı olan vitiligo'dan muzdarip. Yüzünün belirli yerlerinde renk farklılıkları olan Yvesmark, moda haftalarında podyuma çıkan ve bazı yerel markalar için fotomodellik yapan bir manken.

8- Rebekah Marine

8- Rebekah Marine

31 yaşındaki "Biyonik model" lakaplı Rebekah Marine'in bir kolu yok ve zaman zaman metal bir protez kol takıyor. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde bu sorunundan oldukça çekinen ve insan içine çıkmaktan, kameralara görünmekten sakınan Rebekah, şu anda Londra Moda Haftası'nda podyuma çıkan mankenlerden biri.

Bu makaleye ifade bırak