Hababam Sınıfı için oyuncu aranıyor! Peki yeni film bekleneni verebilecek mi?

Hababam Sınıfı, Rıfat Ilgaz'ın aynı isimli eserinden 1975 yılında Ertem Eğilmez yönetmenliğinde sinemaya uyarlandı. 6 filmlik orijinal seri, unutulmazlar arasında yerini aldı. Hababam Sınıfı'nın yeni filmi için hazırlıklar başladı. Yeni filmde kimler rol alacak? Hababam Sınıfı'nda sizin için oyuncu olma şansı doğsaydı siz hangi tipi canlandırmak isterdiniz?

Hababam Sınıfı için oyuncu aranıyor! Peki yeni film bekleneni verebilecek mi?

Hababam Sınıfı, yeniden çekiliyor. Peki filmde hangi oyuncular rol alacak? Oyuncu seçimi, Hababam Sınıfı'nın ilk filmlerindeki gibi ilan yolu ile yapılacak. Bilmeyenler için hatırlatalım: İlk Hababam Filmi için verilen ilan metni şu şekildeydi;

FİLM ARTİSTİ OLMAK İSTEYENLERE BÜYÜK FIRSAT

Ünlü HABABAM SINIFI filminin çevrilmesinde:

Tulum Hayri (Şişman)                              İnek Şaban

Kalem Şakir                                             Güdük Necmi

Röfüze Ekrem                                          Dom Dom Ali

Hayta İsmail                                             Şaşı Kamil

ve diğer önemli öğrenci rolleri için 18-25 yaşlarında her tipten gençler aranıyor. 

 

 

Hababam Sınıfı ne zaman vizyona girecek?

Filmin ilk ilanına benzer şekilde yeni Hababam Sınıfı için oyuncular, hababam.com internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvurular ile belirlenecek. Film, 6 haftalık çekimlerin ardından 2019 yılında vizyona girecek. İlan ile seçilecek oyuncular dışında, dünyaca ünlü bir ismin de kadroya dahil edileceği konuşuluyor.

 

Film bekleneni verebilecek mi?

Hababam Sınıfı'nın 6 filmlik serisinin ardından, Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez, 2004 yılında Hababam Sınıfı'nı yeniden çekmişti. Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam Sınıfı Üçbuçuk filmleri, toplam 6 milyon 237 bin 446 izleyiciye ulaşmıştı. 

2019 yılında vizyona girmesi beklenen yeni Hababam Sınıfı filminin, ilk filmler kadar rağbet görmeyeceği kesin ama yine de ''Hababam Sınıfı'' adı ile bir merak uyandırıyor. Ne diyelim? Filmin bekleneni verip veremeyeceğini, vizyona girdiğinde izleyip göreceğiz.

 

 

Hababam Sınıfı ile ilgili az bilinenler

Yıllar geçse de üstünden, Hababam Sınıfı'nı izlerken yine gülüyoruz ve yine eğleniyoruz. Ezbere biliyoruz tüm sahnelerini ama yine de bizleri güldürmeyi başarıyor. İnek Şaban'ı, Kel Mahmut'u, Güdük Necmi'yi biz hala ilk defa izlermişçesine izliyoruz. Hababam Sınıfı ile ilgili pek duyulmamış olan bilgileri derledik:

1)  Hababam Sınıfı serisini bizlere kazandıran Rıfat Ilgaz, parası olmadığı için Hababam Sınıfı'nı el yazısı ile yazmıştı.

2) Kurtuluş Savaşı gazisi bir fizik öğretmenini canlandıran Sıtkı Akçatepe gerçekten bir İstiklal Gazisi ve Halit Akçatepe’nin babası.

3) Hikayede yer alan İnek Şaban ve Mahmut Hoca rolleri film için, daha doğrusu oyuncular Kemal Sunal ve Münir Özkul için, revize edilerek yeniden düzenlendi.

 

 

4) Ertem Eğilmez’in oğlu gibi sevdiği Tarık Akan’ı sürekli 'Ferit' ismiyle oynatmasının nedeni, erken kaybettiği oğlunun adının da Ferit olmasıydı

5) 'Hababam Sınıfı Uyanıyor' filminde askerden izne gelerek sınıfını ziyaret eden Hayta İsmail’i canlandıran Ahmet Arıman, film çekimleri sırasında gerçekten askerdeydi.

6) Hababam Sınıfı’nın ilk filminde bilgi yarışmasının sunucusu olan Ayşen Gruda’nın sinemadaki ilk rolü bu olmuştu.

7) Sinemadan önce tiyatro uyarlaması yapılan eserin, tiyatro versiyonun başrollerinde Zeki Alasya ve Metin Akpınar da yer alıyordu. Ancak film için masaya oturduklarında Ertem Eğilmez ile anlaşamadılar.

 

Bu makaleye ifade bırak