Aile sağlığı merkezi

Aile sağlığı merkezi

Son dakika Aile sağlığı merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aile sağlığı merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aile sağlığı merkezi haber sayfamızda...

Aile sağlığı merkezi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 750 aile sagligi merkezi haberi bulunmuştur.

Sağlık raporu alamadı, doktoru darp etti
Sağlık raporu alamadı, doktoru darp ettiAdana’da kentteki bir aile sağlığı merkezine sürücü belgesi için sağlık raporu almaya gelen kişi, doktorun sevk kararı vermesi üzerine kararı veren doktoru ve kendileri ayırmaya çalışan doktoru darp etti. Adana’da 63 yaşındaki bir şahıs, sürücü belgesi için sağlık raporu almak amacıyla Emlakbank 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görev yapan Dr. Yasemin Ozan’a başvurdu. Ozan’ın sevk kararı vermesiyle şahıs, doktoru darp etti. ASM’de görevli Dr. İsmail Sakar, diğer hastalar ve hasta yakınlarının müdahalesiyle olaya müdahale ederek tarafları ayırdı. Doktoru darp eden şahıs bir sonraki gün yanında bir kişiyle Aile Sağlığı Merkezi önüne gelerek beklemeye başladı. Bu kez de bir önceki gün olaya müdahale eden Dr. İsmail Sakar’ı darp etti. Olayla ilgili Sağlık-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı Adana Sağlık-Sen Şubesi olarak asla kabul etmiyoruz. Sürekli ifade ettiğimiz gibi; bir an önce çalışma koşullarının daha güvenli hale getirilerek şiddet uygulayanın en ağır şekilde hukuk karşısında ceza alması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl şiddet yoluna başvururlar onu da anlamakta zorlanmaktayız.”
11.09.2019Haberler
Bıçakladığı arkadaşını sağlık ocağına götürüp serumunu taşıdı
Bıçakladığı arkadaşını sağlık ocağına götürüp serumunu taşıdıBolu'da, tartıştığı arkadaşı Aydın Demirtaş'ı (44) bıçakla yaraladıktan sonra sağlık ocağına götürüp serumunu taşıyan Aykut Halit P. (44) gözaltına alındı. Polisin Aydın Demirtaş'a kendisini kimin bıçakladığını sorması üzerine Demirtaş arkadaşına dönerek "Benim desene oğlum" dedi.Olay, saat 16.00 sıralarında Karaçayır Mahallesi Ali Rıza Tekemen Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, TIR şoförlüğü yapan Aydın Demirtaş ile yine kendisi gibi TIR şoförü olan arkadaşı Aykut Halit P. arasında nakliye işi nedeniyle tartışması çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Aykut Halit P. iddiaya göre Aydın Demirtaş'ı sırt ve karın bölgesinden bıçakladı. Aykut Halit P., vücudunda kesikler oluşan Aydın Demirtaş'ı olayın gerçekleştiği yerin yakınında bulunan Karaçayır Aile Sağlığı Merkezi'ne götürdü. Burada Aydın Demirtaş'a yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık merkezine polis çağırıldı. Aydın Demirtaş, sağlık merkezinden İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne sevk edilmek için ambulansa taşındığı sırada polis olayı kimin yaptığını sordu. Bir süre cevap vermeyen yaralı Aydın Demirtaş, polisin ısrarı üzerine yanında serumunu taşıyan ve onu sağlık merkezine getiren arkadaşı Aykut Halit P.'ye seslenerek, "Benim desene oğlum" dedi. Bunun üzerine Aykut Halit P. de polise, "Benim ama bıçaklama olayı yok. Kavga ettik. TIR'ın dorsesinin yanında ne olduysa oldu" dedi. Aydın Demirtaş hastanede tedavi altına alınırken, Aykut Halit P. ise gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler