AysunKayacı

Türk manken, oyuncu, sunucu.
 
Biyografi
Mankenliğe 15 yaşında fuarlarda stand görevlisi olarak başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra 2000'li yıllarda oyunculuğa da başladı ve Zehirli Çiçek dizisinde rol aldı.
 
2004 yılında 12. MGD Altın Objektif Ödülleri'nde Yılın En İyi Mankeni ödülünü aldı. 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar, 2007 yılında Sessiz Gemiler adlı dizilerde rol aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde de şarkıcı rolü oynadı. 2007 - 2008 yıllarında bir içecek firmasının ses getiren reklam filminde oynadı.
 
2009 da Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirmiştir. Dizi oyunculuklarına devam etse de ağırlık olarak şu anda NTV’de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol adlı televizyon programında sunuculuk yapmaktadır.Ayrıca Haldun Dormen ile birlikte özel bir kanalda şarkı yarışması sunuculuğu yapmaktadır.
 
27 Mart 2008 tarihinde sözkonusu programda,ve George Orwell'in Hayvanlar Çiftliği romanındaki domuz karakterine söylettiği: "Hepimiz eşitiz ama ben herkesten daha eşitim" sözlerine gönderme yaparak: "Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayaktakımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?" sözleri yüzünden Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve "Basın Yoluyla Hakaret" suçundan Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dava açılması istenmiştir.
 
Commons-logo.svg
Wikimedia Commons'ta
Aysun Kayacı ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunmaktadır.
Filmografi
Film
Kısık Ateşte 15 Dakika
Şeytanın Pabucu
Diziler
Sessiz Gemiler
Doktorlar - Kader
Zehirli Çiçek - Ayşin
Cuma'ya Kalsa - Çiğdem
Artı 18 - Selin
Gece Gündüz-(konuk oyuncu)
Ümit Milli
Çat Kapı
Alem Buysa- konuk oyuncu evde parti sahnesi (doğum günü)15 yaşında olduğu zamanlar...


Aysun Kayacı biyografisi

Aysun Kayacı kimdir?

Aysun Kayacı 23.03.1981 tarihinde doğmuş olup Manken,oyuncu,sunucu olarak görev yapmaktadır.

Aysun Kayacı kaç yaşındadır?

Aysun Kayacı 23.03.1981 tarihinde doğmuş olup 38 yaşındadır.

Aysun Kayacı ne iş yapar?

Aysun Kayacı Manken,oyuncu,sunucu olarak görev yapmaktadır.

Aysun Kayacı nerelidir?

Aysun Kayacı Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1981-03-23