Bugün Ne Yiyeceğiz

Bugün Ne Yiyeceğiz

Bugün Ne Yiyeceğiz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bugün Ne Yiyeceğiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Bugün Ne Yiyeceğiz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bugün Ne Yiyeceğiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 bugun ne yiyecegiz haberi bulunmuştur.

Hamsi az olunca balıkçı tezgahları boş kaldı
Hamsi az olunca balıkçı tezgahları boş kaldıKaradeniz’de hamsi avının azalmasıyla balıkçı tezgahları boş kaldı. Trabzon’da yaklaşık 1 ay önce kilosu 5 TL’den satılan hamsinin kilogram fiyatı 25 TL’ye kadar çıktı.Karadeniz'de azalan hamsi avı hem balıkçıları hem de vatandaşları etkiledi. 1 önce kilosu 5 TL’den satılan hamsinin kilogram fiyatı 25 TL’ye kadar çıktı. Trabzon Balık Hali'ne bugün itibariyle hamsi gelmezken, balıkçılar 1 Ocak’tan itibaren Gürcistan ve Rusya’dan gelecek hamsiyi bekliyor. Balıkçı esnaflardan Alaeddin Filiz, “Hamsi artık bitti. Kilosu 20-25 TL’ye kadar çıktı. Hamsi Rusya’ya gitti. Yılbaşından sonra Rusya’dan ve Gürcistan'dan gelen hamsiyi yiyeceğiz. Teknelerin çoğu Gürcistan’a gitti. Karadeniz’de av olmayınca fiyatı yükseldi. Bugün itibariyle balık haline hamsi gelmedi. Hamsi olmayınca da fiyatı yükseldi” dedi.Alpaslan Örseloğlu ise hamsinin 15 günden beri yok denilecek kadar az olduğunu ifade ederek “Hamsi son 15 günden beri yok denilecek kadar azaldı. Hamsiyi el birliğiyle komşuya kaçırdık. Bilinçsiz avlanma yüzünden hamsi kaçıyor. Şu anda hamsinin çoğu Marmara’dan geliyor. Buradakiler şoklanmış hamsi. Yerli hamsi yok. Hamsi Rusya ve Gürcistan tarafında. Yılbaşından sonra oralardan buraya sevkiyat başlayacak. Ancak bizim hamsimiz gibi lezzetli olmayacak” diye konuştu.Öte yandan, bazı balıkçı tezgahlarında hamsiye hiç rastlanmazken, Trabzon’da Balık Hali'ne bugün itibariyle hiç hamsi gelmediği öğrenildi.
18.12.2017Haberler

Yazar Sonuçları