Cam Filmi

Cam Filmi

Cam Filmi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cam Filmi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Cam Filmi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cam Filmi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 468 cam filmi haberi bulunmuştur.

PKKnın iletişimine darbe
PKK'nın iletişimine darbeŞırnak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gizlilikle yürütülen bir operasyon kapsamında Silopi ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde bir iş yerine yapılan baskında terör örgütü PKK'nın sözde çağrı merkezi olarak kullandığı techizat ele geçirildi. Terör örgütü tarafından çağrı merkezi olarak kullanılan techizatlarla Kuzey Irak’ta bulunan örgüt mensupları ile yasa dışı iletişim sağlandığı tespit edildi. Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yaklaşık 4 ay süren takip sonucunda operasyon yapıldı. Gizlilikle takibe alınan iş yerine yapılan operasyonda 20 bin adet Irak bölgesinde kullanılan Korek hattı, 8 adet sinyal verici modem, 8 adet akü ve çok sayıda iletişim kabloları ele geçirildi. Sözde çağrı merkezi olarak kullanılan iş yerinin camları siyah cam filmi ile kapatılırken, 1 kişinin de sürekli olarak bekçilik yaptığı tespit edildi. Operasyonda ele geçirilen her modemde 8 adet sim kart yuvasının olduğu belirtildi. Türkiye'de ilk defa yasa dışı çağrı merkeze tespit edildi İlk defa Şırnak’ın Silopi ilçesinde ele geçirilen bu techizat ile terör örgütü PKK'nın yasa dışı iletişim kurduğu belirlendi. Ele geçirilen techizat ile örgüt mensupları ile yasa dışı iletişim sağlandığı tespit edildi. Kuzey Irak’ta bulunan kamplardaki örgüt mensuplarının bu sistem üzerinden yapılacak eylemleri planladıkları belirtildi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda Türkiye ile Kuzey Irak arasında çağrı merkezi görevi yapan ve teröristlere her türlü bilginin verildiği sözde çağrı merkezinde 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ele geçirilen sözde çağrı merkezinin uzaktan takip yöntemi ile kontrol edildiği ve arızalan sim kartların değiştirilmesi için bekçi olarak hazır bulunan şahsa talimat verilerek gereken işlemleri yapması yönünde yönlendirdiği tespit edildi. Ele geçirilen teçhizatın yapılan soruşturma kapsamında Ankara'ya gönderilerek incelendiği öğrenildi.
11.09.2019Haberler
Bakandan cam filmi açıklaması
Bakan'dan cam filmi açıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmleri ile ilgili “Cam filminde Emniyetin görüntü olabileceği bir limit ile kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yasağa takılacak, o kriterin altında kalanlar serbest olacak” dedi. Adıyaman’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak için kente gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Adıyaman Valiliğinde son günlerin önemli gündem maddesi olan ‘cam filmi’ konusunda açıklamalarda bulundu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmleri konusunda terör saldırılarından korkulduğu için bu yasağın getirilmek istendiğini dile getirerek, “Cam filmi konusunda gecen sene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden bize gelen görüş olumluydu. Yani cam filmi olabilir, kaldırılmasını istemiyordu. Gecen sene ki olumlu görüş doğrultusunda bir yönetmelik hazırladık. Bunu yayınladık. Fakat geçiş sürecini 26 Ekim 2017 olarak belirledik. Bu esene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden gelen yazı ise cam filmi yasağının uygulanmasıydı. Emniyet Genel Müdürlüğümüzle 3 aydan fazla süren görüşmeler yaptık. Terör konusunda birkaç örnek verdiler. Reina Saldırısı gibi. Şundan korktuk, bir terör hadisesi olar 40-50 kişi ölür. Cam filmi olan bir araçla teröristler kaçar, bunun sorumluluğunu alamayız diye çekindik. Dolayısıyla biz Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ısrarlı taleplerine uyduk. Yoksa bizim Bakanlık olarak görüşümüz Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde bu cam filmi yasağının kaldırılmasından yanadır. Ama can güvenliği söz konusu olunca bir şey diyemiyoruz” dedi.
11.09.2019Haberler
Esnafı yasak vurdu
Esnafı yasak vurduErzincan’da henüz iki ay önce cam filmi üzerine işyeri açan 28 yaşındaki Ertan Okur, cam filmi yasağı nedeniyle mağdur olduğunu, verdiği cam filmi siparişlerinin ise elinde kaldığını söyledi. Yasağın kendisi gibi binlerce insanı etkilediğini dile getiren Ertan Okur, işyerini kapatma durumuna geldiğini söyledi. Bu işe yeni başlayan Ertan Okur, yasağın devam etmesi halinde evine ekmek götüremeyeceğini dile getirerek; “İşim genellikle cam filmi üzerine. Cam filmi açalı da henüz birkaç ay oldu. Ama yasadan dolayı çok mağduruz. Bu yasak devam ederse açtığım dükkânı kapatmak zorunda kalacağım. Yetkililerin bir an önce bu konuya el atmalarını istiyoruz. Gereken ne ise yapılmasını temenni ediyoruz. Yani bu durum bu şekilde gitmez, Türkiye’de bu işi yapan binlerce insan var. Herkes evine ekmek götürüyor. İşlerimiz düştü eğer böyle devam ederse yarın bu dükkânı kapatacağız. Biz hırsızlık yapmıyoruz, bir şey yapmıyoruz, alın terimiz ile para kazanıyoruz. Bu yasak bizim için hiç iyi olmadı. Dükkânı kapatıp hırsızlık mı yapalım ne yapalım” dedi. İşyerini yeni açtığından dolayı film siparişlerinin birkaç gün önce geldiğini ve yasak ile beraber cam filmlerinin elinde kaldığını ifade eden Okur, şunları söyledi; “Ben bu filmleri yeni sipariş ettim, ne yapacağım bunları. Geri göndersem almıyorlar. Bunların parasını ödemişim bunları ben çöpe mi atayım. Bu konuda çözüm bekliyoruz yetkililerden.”
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler