Dedektör

Dedektör

Dedektör ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dedektör haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Dedektör ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dedektör haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.215 dedektor haberi bulunmuştur.

Piyasa değeri 50 milyon TL
Piyasa değeri 50 milyon TLMuğla'nın Milas ilçesinde uyuşturucu şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda, yaklaşık 50 milyon lira değerinde, 1,5 ton 'Skunk' adlı uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonda 6 şüpheli gözaltına alınırken, 3 otomobile el konuldu.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından getirilecek yüklü miktarda Skunk adlı uyuşturucunun iç piyasaya sürüleceği bilgisi üzerine harekete geçti. Milas Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan adli karar doğrultusunda, uyuşturucu ticareti yapan şebeke takibe alındı. Yapılan çalışma sonucu örgüt lideri A.A.'nın yurtdışından yüklü miktarda getireceği uyuşturucuyu, Milas'taki bir koydan iç piyasaya dağıtmayı planladığı öğrenildi. Balkan ülkelerinden deniz yoluyla taşınan uyuşturucunun sabah saatlerinde Milas'ın Haydar Koyu'ndan teslimatının yapılacağı belirlendi.Bunun üzerine ekipler, operasyon için harekete geçti. Denizden Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, havadan Havacılık Daire Başkanlığı araçları, karadan Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve istihbarat ekipleri eş zamanlı operasyon başlattı. Sahilde durdurulan deniz botunda 'Joshua' ve 'Maço' isimli hassas burunlu dedektör köpeklerin yaptığı aramada 1.5 ton skunk ele geçirildi. Uyuşturucunun taşınmasında kullanılması planlanan 3 otomobile el konuldu. Değeri yaklaşık 50 milyon lira olan uyuşturucuyu getiren suç örgütü lideri A.A., çete üyeleri H.İ., V.K., T.I., A.Ö., ile S.V. gözaltına alındı. Emniyete götürülen zanlıların işlemlerinin sürdüğü bildirildi.
8.07.2019Haberler
Kilosu 9 bin euroya kadar çıkıyor
Kilosu 9 bin euroya kadar çıkıyorBURSA Kilosu 9 bin euroya kadar çıkan Trüf Mantarı'nı Lagotto Romagnolo cinsi köpekler buluyor Kilosu 9 bin euroya kadar çıkan Trüf Mantarı'nı Lagotto Romagnolo cinsi köpekler buluyor Bursa'da safkan ırk köpek yetiştiriciliği yapan Erdal Civaroğlu, eğitmiş olduğu Lagotto Romagnolo cinsi köpekleri, Trüf Mantarı bulmak için kullanıyor. 4 ayda eğitimini tamamlayan dedektör köpeklerle doğada Trüf Mantarı arayan Civaroğlu, Trüf Mantarı kral ve padişahların afrodizyak yiyeceği olarak bilinir. Bin eurodan açılış fiyatı başlar. 9 bin euroya kadar satılan Trüf Mantarları mevcuttur dedi.Bursa'da 20 yıldır köpekli sporlarla ilgilenen Erdal Civaroğlu (38), safkan ırk köpek yetiştirmek için çalışmalara başladı. Yaptığı araştırmalar neticesinde yurt dışından av köpeklerinin atası olarak bilinen Lagotto Romagnolo cinsi köpek getiren Civaroğlu, köpekleri eğitmeye başladı. Yaklaşık bir ayda eğittiği köpekleri, geçmiş dönemlerde kral ve padişahların yemiş olduğu afrodizyak etkisi olan Trüf Mantarı'nı bulmak için kullandığını söyleyen Civaroğlu, köpeklerin fiyatının 4 bin lira ile 6 bin lira arasında değiştiğini belirtti. Köpeklerin eğitimini 4 ayda tamamladığını söyleyen Civaroğlu, bilinen Lagotto Romagnolo cinsi köpeklerin doğada bulmuş olduğu mantarların fiyatının yurtdışında bin eurodan başlayıp 9 bin euroya kadar satıldığını dile getirdi.
11.05.2019Haberler