Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Ekspresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Ekspresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 311 dogu ekspresi haberi bulunmuştur.

Turistik Doğu Ekspresine klip hazırlandı
Turistik Doğu Ekspresine klip hazırlandıDünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi'ne yolcu talebinin her geçen gün artması üzerine alternatif olarak hizmete sokulan Turistik Doğu Ekspresi bugün ilk seferini yapacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca Turistik Doğu Ekspresine klip hazırlanarak yayımlandı. Erzincan halkı, ilk seferini 29 Mayıs’ta Ankara-Kars hattında yapacak olan Turistik Doğu Ekspresini beklemeye başladı. Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi'ne yolcu talebinin her geçen gün artması üzerine bugün Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini yapacak. İlk seferini yapacak olan Turistik Doğu Ekspresi, Erzincanlıları heyecanlandırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca Doğu Ekspresine alternatif olarak sefere başlayacak Turistik Doğu Ekspresine klip hazırlandı. 'Turistik Doğu Ekspresi' Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs'ta saat 20.00'de Ankara'dan Kars'a yapacak. Tren, Ankara'dan giderken Erzincan'ın Kemaliye ve Erzurum istasyonlarında, dönüş treni ise Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duracak. 120 yolcu kapasiteli olacak. Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli, 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşuyor. Tamamı yataklı vagondan oluşan tren, Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak. Ankara-Kars-Ankara hattında gün aşırı işleyecek tren, Ankara'dan saat 20.00, Kars'tan saat 23.00 civarında kalkacak. Biletleri 14 Mayıs'tan itibaren satışa sunulan trende tek kişilik kompartıman ücreti 400 lira, çift kişilik kompartımanda ise kişi başı ücret 250 lira olarak belirlendi.” “Zamanın ve mekanın içinde seyahat: Turistik Doğu Ekspresi” Klipi yayınlanan Turistik Doğu Ekspresi için şu ifadelere yer verildi: “Bir seyahatten ne beklersiniz? Nasıl dinlenmeli? Sizi nasıl kaçırmalı günlük hayattan? Nasıl keşfetmeli yeniden? Nereye taşımalı sizi? Ve nasıl geriye, dolu dolu yaşadıklarınız kalmalı? TCDD Taşımacılığın yeni sefere koyduğu Turistik Doğu Ek
11.09.2019Haberler
Doğu Ekpresiyle Kars’a gelen soluğu gölde alıyor
Doğu Ekpresiyle Kars’a gelen soluğu gölde alıyorDoğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü'nün yüzeyi soğuklardan dolayı 40 santimetre kalınlığında buz tuttu. Buz tutan gölün üzerine çıkmak için adeta insanlar bir birbiriyle yaşrışıyor. Çıldır Gölü’nün buz tutmuş yüzeyinde halay çekip oynayanlar ise dikkat çekiyor.Kars’a son günlerde gerek Doğu Ekspresi ve gerekse tur operatörleriyle gelen yerli ve yabancı turistler Çıldır Gölü’ne uğramadan Kars’tan ayrılmıyor.Çıldır Gölü’nün buz tutan yüzeyinde bir süre gezen, fotoğraf çekilen vatandaşlar daha sonra sevdikleriyle birlikte atlı kızaklara binerek yüzeyi buz tutan gölde atlı kızak ile kayıyor. Soğuk havaya rağmen saatlerce göl üzerinde kalan vatandaşlar gönüllerince eğlenmenin tadını çıkırıyor.Doğu Ekspresiyle masalsı bir yoluculuğun ardından Kars’a geldiğini ifade eden vatandaşlar, “Harika süper bir duygu, çok heyecan verici bir duygu. İnanılmaz bir duygu, şeffaf altı görebiliyoruz. Çok keyif aldık. Evet hava çok soğuk ama bence değer. Bazen insanı ürkütmüyor değil, ama bence heyecan verici evet gelmeye görmeye değer” dedi.Çıldır Gölü’ne gelenlerin çoğunluğu atlı kızağa binmek ve buz tutan göl üzerinde gezmek için saatlerce sırasının gelmesini bekliyor. Sırası gelen ise atlı kızakla gezerek buz üstünde kaymanın heyecanını yaşıyor. Çıldır Gölü üzerinde kızaklara binip gezinti yapan vatandaşlar, doğal güzelliğin tadını doyasıya çıkarıyor.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları