Duba

Duba

Duba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Duba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Duba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Duba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 238 duba haberi bulunmuştur.

Otomobili merdivende asılı kalan alkollü sürücü: “Şoförüm arabayı bırakıp çekip gitmiş”
Otomobili merdivende asılı kalan alkollü sürücü: “Şoförüm arabayı bırakıp çekip gitmiş”Ankara’da alkollü sürücünün kullandığı otomobil, trafiğe kapalı alana girerek merdivende asılı kaldı. Aracının çekilmesine tepki veren sürücü, “Ben oraya park etmiştim” dedi. Alınan bilgilere göre, Çankaya ilçesine bağlı Meşrutiyet Mahallesi’nde gece yarısı yaşanan olayda, Yüksel Caddesi üzerinde seyreden 06 DG 4077 plakalı otomobil, caddenin araç trafiğine bittiği yerde sürücü Hasan Ali K.'nin tabelalara aldırmaması sonucu, hızla yaya alanına girdi. Çevredeki vatandaşların uyarılarına aldırmayan şahıs, Yüksel Caddesi'nde Atatürk Bulvarı istikametinde ilerlemeye devam etti. İnsan Hakları Anıtı’nın yanına kadar gelen otomobil, buradaki merdivenlerde asılı kaldı. Merdivene geldiğini anlayamayan sürücü, aracı zorlayarak ilerlemeye çalıştı.Şahsın ne yapmaya çalıştığına anlam veremeyen vatandaşlar, adamı araçtan indirmek için ikna etmeye çalıştı. Daha sonra olaya müdahale eden polis ekipleri, şahsı araçtan indirerek kontak anahtarına el koydu. Polis ekiplerinin yaptığı testte, şahsın 300 promilin üzerinde alkollü olduğu anlaşıldı.Yaya alanına dalan aracı durdurmaya çalıştıklarını aktaran caddedeki bir seyyar kokoreççi, “Burada bir duba açık, buraya normalde polis araçları giriyor. Sarhoş birden buradan daldı. Biz ‘dur’ dedik, bir yere kadar peşinden koştuk. Az ilerideki nöbetçi polis arkadaş da ‘dur’ dedi. Durmadı, o yine gitti, az ileride merdivenlerde kaldı. Çıkarmaya çalıştı, çabaladı ama ‘küt’ dedi kaldı. Polis arkadaşlar da çevreye zarar verir diye anahtarı elinden aldı.” “Kaza yapmadım, aracı buraya park ettim” Daha sonra aracı kaldırması için kaza yerine çekici çağrıldı. Aracının çekilmesine tepki veren Hasan Ali K.’nin kaza yapmadığını, otomobili bulunduğu yere park edip bir yere gitmek istediğini söylediği görüldü.
11.09.2019Haberler
E-5’i otoparka çevirdiler
E-5’i otoparka çevirdilerİstanbul’da trafiğin en yoğun olduğu noktalarda E-5 karayolu Avcılar yan yolda, yola park eden sürücüler ve duba koyan esnaf da eklenince trafik içinden çıkılmaz bir hal alıyor. E-5 Küçükçekmece Avcılar yan yolda trafikte yoğunluk yaşanırken, bu yoğunluğu sorumsuz sürücüler daha da arttırıyor. İki şerit olan yola park eden sürücüler trafiği durma noktasına getirirken, yola duba bırakan esnaf da trafiği daha da arttırıyor. Yolun tek şeride inmesi nedeniyle otobüsler de yolcuları yolun ortasında indirmek zorunda kalıyor. Çift şeritli olan yan yolun sorumsuz sürücüler yüzünden tek şeride düştüğü ve trafiğin kilitlendiği anlar ise havadan görüntülendi. Havadan çekilen görüntülerde araç sürücüleri yol üzerine park eden araçlar yüzünden ilerlemekte güçlük çekti. Otobüsler ise durma noktasına gelen trafikte yol üzerinde yolcu indirmek zorunda kalıyor. “ARAÇLARINI SÜREKLİ YOL ÜZERİNE BIRAKIYORLAR” Avcılar E-5 yan yol üzerinde bir mağazada çalıştığını ifade eden Azat Çakmak, “ Akşamdan gelip araçlarını yol üzerine bırakıyorlar. Araçlarını sürekli yol üzerine bırakıyorlar, mağazaya malzeme indiremiyoruz. Akşamdan arabalarını bırakıyorlar burası tek şeride düşüyor, buraya park etmemeleri hem bizim açımızdan hem trafik açısından çok daha iyi olur. Böylece trafik daha akıcı olur” ifadelerini kullandı” ifadelerini kullandı. “TÜRKİYE’NİN EN ÇOK TRAFİK OLAN BÖLGESİ” Yan yola araçların park etmesinden dolayı trafiğin olduğunu vurgulayan Mustafa Erdem, “Başkaları araçlarını çekip gidiyor, binada oturanlar araçlarını çekiyor" dedi.
11.09.2019Haberler
Cerrahoğlunun yalısına giren hırsızlardan biri böyle yakalandı
Cerrahoğlu'nun yalısına giren hırsızlardan biri böyle yakalandıSarıyer’de ünlü armatör Cerrahoğlu ailesine ait yalıdan kasa alarak kaçmaya çalışan çetenin lideri polis ekipleri tarafından yakalandı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, çete üyelerinin çalıntı lüks araçla kaçarken güvenlik görevlisi tarafından durdurulması sonucu araç adeta şaha kalktı.Olay, 25 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00 sıralarında Sarıyer Yeniköy Yalı Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, genellikle Anadolu yakasında lüks villaları soyan hırsızlık çetesi, geçtiğimiz 14 Mayıs tarihinde Zekeriyaköy’den lüks bir otomobil çaldı. Olayın ardından çete üyeleri çaldıkları araçla, Cuma namazı vakti yalıda kimsenin olmamasını fırsat bilerek Yeniköy’de ünlü armatör Nuh Cerrahoğlu’nun ailesine ait yalıya geldi.GÖREVLİ ARABAYA ATLADI, OTOMOBİL ŞAHA KALKTI Hemen işe koyulan çete üyeleri yalının içerisinde buldukları çelik kasayı indirerek araca yükledi. Hırsızlar ardından geldikleri araçla kaçmaya çalıştı ancak yalının güvenlik görevlisi şahısları fark ederek engellemek istedi. Koşarak seyir halindeki aracın içerisinde atlayan görevli, hırsızları durdurmayı başardı. Direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki bir araca çarpan şahıslar, kasayı ve otomobili olay yerinde bırakarak apar topar kaçtı. Hırsızlık anları ve yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. KASAYI VE OTOMOBİLİ BIRAKIP KAÇTILAR Görüntülerde, lüks otomobil ile yalıya gelen hırsızlar kimsenin olmamasını fırsat bilerek içeriye giriyor. İçeride uzun süre arama yapan hırsızlar buldukları kasayı çıkartarak araca yüklüyor. Hırsızlar ardından geldikleri araçla yalıdan kaçmak istiyor. Ancak yalının görevlisi aracı fark ederek içine atlıyor. Bu sebeple direksiyon hakimiyetini kaybeden hırsız park halindeki araca çarpıyor. Çarpma sonucu araç şaha kalkıyor ve hırsızlar araçtan inerek kaçıyor. Diğer görüntüler de ise hırsızlarla görevli arasında yaşanan kovalamaca ve duba atması görülüyor. SUÇ MAKİNESİ ZANLI TUTUKLANDI Olayın ardından
11.09.2019Yaşam