Ebu Seyyaf

Ebu Seyyaf

Ebu Seyyaf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebu Seyyaf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Ebu Seyyaf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebu Seyyaf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 97 ebu seyyaf haberi bulunmuştur.

Filipinlerde ölü sayısı 129a yükseldi
Filipinler'de ölü sayısı 129'a yükseldiTerör örgütü IŞİD'in Asya'ya uzandığı Filipinler'in Marawi kentinde geçen hafta salı günü başlayan çatışmalar sürüyor. Sıkı yönetimin ilan edildiği bölgede, ölü sayısı 129'a çıktı.Filipinler'de sıkıyönetim ilan edilen Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentindeki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayının 129'a çıktı.Marawi'deki çatışmalarda 19 sivil ve 21 asker yaşamını yitirdi, IŞİD'e bağlı Maute örgütünden 89 örgüt üyesi öldürüldü.Ordu Marawi'nin yaklaşık yüzde 90'ında kontrolü sağladı.Ordu sözcüsü Tuğgeneral Restituto Padilla kentteki çatışmanın, terör örgütü Ebu Seyyaf'ın liderlerinden İsnilon Hapilon'a yönelik operasyonun ardından çıktığını, Hapilon'un hala Marawi'de olduğuna ve militanların bu nedenle bu kadar direnç gösterdiğine inandıklarını söyledi.Padilla, Marawi'den 960 sivilin kurtarıldığını,bölgede bin kişinin hala mahsur kaldığını açıkladı.Bu arada Marawi'deki katedrali, cezaevini ve iki okulu yakan militanlar, çarşamba günü aralarında bir rahibin de bulunduğu 11 kişiyi kaçırdı.İnternette yayınlanan Marawi'de rehin alınan Katolik rahip Teresito Suganob'un görüntülerinini gerçek olduğu belirtiliyor. Terör örgütü IŞİD bağlantılı militanlar tarafından zorla çekildiği anlaşılan ve internet üzerinden yayınlanan videoda, militanların rehin aldığı rahip Suganob, kendisiyle aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişinin esir tutulduğunu söylüyor. Rahip videoda Filipinler yönetiminden kentteki askeri birlikleri çekmesini istiyor.Kısmen yanmış ve enkaza dönmüş binaların önünde görülen Katolik rahip Teresito Suganob, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye hitap ederek "Biz birkaç yıl daha sizinle yaşamak istiyoruz Sayın Duterte, biliyoruz ki yapabileceğiniz şeyler var." dedi.Suganob, "Burada aralarında marangozların, hizmetçilerin, çocukların ve gençlerin ve sıradan Hristiyanların bulunduğu yaklaşık 200 kişi r
11.09.2019Haberler