EkremDumanlı

Türk gazeteci, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni.
 
Lise 1'e kadar Yozgat'ta kalıp Lise 2 ve 3'ü Ankara'da okuyan Dumanlı, 16 yaşına girdiği yıl 12 Eylül'ün ertesi günü tutuklanmış, yargılanmasına kadar geçen 1 yıllık sürede cezaevinde yatmış, yargılanmasının ardından tahliye edilmiş ve daha sonra da beraat etmiştir.1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuş, bir süre edebiyat dersleri verdikten sonra 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, 1997 yılında medya üzerinde çalışmalar yapmak üzere ABD’ye gitmiştir.
 
Boston’da Emerson College’ta yüksek lisansını tamamlamasının ardından Ağustos 2001'de Türkiye’ye dönerek halen sürdürmekte olduğu Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.Yayımlanmış birçok eseri bulunan Dumanlı'nın "Son Duruşma" adlı tiyatro eseri halen İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenmektedir.
 
Medya Derneği Başkan Yardımcısı ve WAN (World Association of Newspapers) üyesi olan Dumanlı, ayrıca BJK kongre üyesidir. Ekrem Dumanlı, bir dönem Fatih Üniversitesi'nde de ders verdi.
 
Ekrem Dumanlı, İngilizce bilmektedir. Evli, iki kız, 1 erkek çocuk babasıdır.
 
Kitapları
Medya
Haber Kılavuzu - Gazetecinin El Kitabı
Son Duruşma
28 Şubat Gölgesinde Amerika
Üç Mesele : İktidar Medya Ergenekon
Kronik Gündemlere Pratik Çözümler
Anlık Hikâyeler


Ekrem Dumanlı biyografisi

Ekrem Dumanlı kimdir?

Ekrem Dumanlı 1964 tarihinde doğmuş olup Gazeteci olarak görev yapmaktadır.

Ekrem Dumanlı kaç yaşındadır?

Ekrem Dumanlı 1964 tarihinde doğmuş olup 54 yaşındadır.

Ekrem Dumanlı ne iş yapar?

Ekrem Dumanlı Gazeteci olarak görev yapmaktadır.

Ekrem Dumanlı nerelidir?

Ekrem Dumanlı Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1964-01-01