EminKar

 Kariyerinin çok büyük bir bölümünü, profesyonel kariyerinin ise tamamını Samsunspor'da sürdürmüş olan Türk eski futbolcu ve Samsunspor başkanı. Top kapma ve karambolden top çıkarma becerisi nedeniyle Kırkayak olarak anılmıştır. Ayrıca Samsunspor taraftarlarınca seçilen Samsunspor tarihinin en iyi 11'i'nde yer almıştır.
 
Kariyeri
Trabzon Endüstri Meslek Lisesi'nin okul takımında başladığı futbola 1980'de kurulan Yalıspor'da devam eden Emin Kar, 1981'de Trabzon Amatör Karma'ya seçilmiştir. Trabzon, Rize, Giresun ve Ordu amatör karmalarının katıldığı turnuvada Samsunspor tarafından izlenilip beğenilen Kar, 1981 yılında takıma transfer edilmiştir. Böylece amatör liglerden Süper Lig'e, oradan da Samsunspor kaptanlığına uzanan yolculuğu başlamıştır.
 
1981-82 sezonunda profesyonel olduğu Samsunspor ile o zamanki adı 2. Lig olan 1. Lig'de şampiyonluk yaşamış ve Süper Lig'de forma giyme fırsatını yakalamıştır.Süper Lig şampiyonluğuna oynayan ve Samsunspor taratarlarınca Efsane olarak nitelenen kadronun değişmezlerinden biri olan Kar takımda kaptanlığa kadar yükselmiştir. Samsunspor'un Türkiye Kupası finaline kadar çıktığı 1987-88 sezonunda 35 maça çıkmış, 4 de gol kaydetmiştir. 20 Ocak Faciası'nda ise belden aşağısı sakat kalmış ve futbol hayatı sonlanmıştır.
 
Samsunspor'un küme düştüğü 2005-06 sezonunda da takımda idari menajer olarak görev almıştır. 2012-13 sezonu başında ise kulüp başkanı olmuştur


Emin Kar biyografisi

Emin Kar kimdir?

Emin Kar 01.01.1960 tarihinde doğmuş olup Eski Futbolcu,Kulüp başkanı olarak görev yapmaktadır.

Emin Kar kaç yaşındadır?

Emin Kar 01.01.1960 tarihinde doğmuş olup 58 yaşındadır.

Emin Kar ne iş yapar?

Emin Kar Eski Futbolcu,Kulüp başkanı olarak görev yapmaktadır.

Emin Kar nerelidir?

Emin Kar Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1960-01-01