Engelli öğrenci

Engelli öğrenci

Engelli öğrenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engelli öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Engelli öğrenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engelli öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 969 engelli ogrenci haberi bulunmuştur.

LGS sonucunu öğrenmek için sisteme girdi, hayatının şokunu yaşadı
LGS sonucunu öğrenmek için sisteme girdi, hayatının şokunu yaşadıZonguldak'ta, Mimar Sinan Ortaokulu ve özel yetenekli öğrencilerin alındığı Bilim Sanat Merkezi'nde eğitim gören Aleyna Üşenmez (14), LGS'de 327 puanla okul 3'üncüsü olmasına rağmen, sistem hatası nedeniyle 'özel eğitime ihtiyacı olan öğrenci' olduğu belirtilerek bir okula yerleştirilmedi. Milli Eğitim Bakanlığı'na dilekçeyle başvuran aile, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.Oya Üşenmez ile Ayhan Üşenmez'in çocukları, Mimar Sinan Oratokulu öğrencisi Aleyna Üşenmez, 4 yıl önce sınavla öğrenci alan Bilim Sanat Merkezi'ni kazandı. Aleyna Üşenmez, kendi okulu dışında kalan zamanlarında Bilim Sanat Merkezi'nde 'üstün yetenekli öğrenci' olarak da eğitim görmeye devam etti. LGS sınavına giren Aleyna Üşenmez, 327 puanla genelde yüzde 13.58, ilde ise yüzde 15.12'lik yüzdelik dilime girdi.Aleyna Üşenmez, Zonguldak Fen Lisesi, Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi, Zonguldak Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi, Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi'ni tercih etti. Geçen Pazartesi açıklanan sonuçlarda iyi bir okula yerleştiğini düşünen Aleyna Üşenmez, 'Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri 2018 yılı ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzunun 1.4.d maddesine göre gerçekleştirilecektir' açıklamasıyla şoke oldu.Anne Oya Üşenmez, hiçbir okula yerleşemeyen ve zihinsel engelli öğrenci olarak gösterilen kızının sınav sonucuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurdu. Bunun üzerine Aleyna Üşenmez'in sınav sonucu, 'Herhangi bir tercihinize yerleşemediniz' olarak değiştirildi. Bununla birlikte ikinci kez yıkılan Aleyna Üşenmez ve ailesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na dilekçe yazarak mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
2.08.2018Yaşam
7 yaşındaki işitme engelli öğrenci, serviste 6 saat unutuldu
7 yaşındaki işitme engelli öğrenci, serviste 6 saat unutulduTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde işitme engelli 7 yaşındaki E.Ç., servis minibüsünde 6 saat unutuldu. Olay, annenin, eve bırakılan oğlunun beslenme çantasına koyduğu yiyecekleri yemediğini fark etmesiyle ortaya çıktı. Gözaltına alınıp, mahkemeye çıkarılan servis sürücüsü E.T., serbest bırakıldı.Çorlu Sakatlar Derneği İlköğretim Okulu ve İş Okulu'nda eğitim alan işitme engelli E.Ç.'yi, annesi Leyla Ç., geçen cuma Sabahı okula götürmesi için E.T. yönetimindeki servis aracına bindirdi. İddiaya göre, sürücü E.T., servistesi öğrencileri okula bıraktıktan sonra aracını evinin önüne park etti.Aradan geçen 6 saat sonra, sabah bıraktığı öğrencileri tekrar almaya gitmek için aracına binen E.T., içeride öğrenci E.Ç.'yi korkmuş halde görünce, hiçbir şey olmamamış gibi çocuğu evine götürüp bıraktı.Oğlunu servis aracından alan Leyla Ç., E.Ç.'nin beslenme çantasını açtığında sabah koyduğu yiyecekleri yemediğini fark etti. Bunun üzerine okula giderek öğretmen ile görüşen anneye öğretmen, oğlunun okula gelmediğini söyledi. Bu cevap karşısında şoke olan Leyla Ç., oğlunu servis aracına kendisinin bindirdiğini söyledi. Durumun bildirildiği okul yönetimini, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kamera kayıtlarında öğrenci E.Ç.'nin araçtan inmediğinin fark edilmesi üzerine servis sürücüsü E.T., okula çağrıldı. Sürücü, önce, öğrenciyi okula bıraktığını söyleyerek hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Güvenlik kamerası görüntüleri gösterilen sürücü bu kez öğrenciyi araçta unuttuğunu itiraf etti.
31.10.2017Yaşam
Engelli öğrenci Büyük Patlama teorisi ile Türkiye 3. sü
Engelli öğrenci 'Büyük Patlama' teorisi ile Türkiye 3. süMERSİN'in Tarsus İlçesi'nde doğuştan bedensel engelli 10'ncu sınıf öğrencisi Neptün İpek Yılmaz, '2.5 Dakikada Ne Bilim' yarışmasında Neptün gezegenini anlattığı 'Büyük Patlama' teorisi ile Türkiye 3'üncüsü oldu.Erciyes Üniversitesi ve Kozmik Anafor'un birlikte düzenlediği, '2.5 Dakikada Ne Bilim' yarışması sonuçlandı. Yarışmada Tarsus Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Neptün İpek Yılmaz, Erciyes Üniversitesi'nde düzenlenen finalde 'Büyük Patlama' teorisini canlı anlatıp, Türkiye 3'ncüsü oldu. Yılmaz, için okuduğu okulun konferans salonunda ödül töreni düzenlendi.Ödül törenine Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Okul Müdürü Ergin Yılmazer, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü Yılmazer, Yılmaz'ın başarısından duyduğu mutluluğu dile getirirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı da Tarsus'un adını duyuran Yılmaz'ın bu başarısının taçlandırılması düşüncesiyle bir araya gelindiğini, hiçbir engelin de başarıya engel olmadığını gösterdiğini söyledi. Kaymakam Ünal ise, Yılmaz'ın azim ve başarısına sosyal yaşamdan örnekler vererek, diğer öğrencilere de tavsiyelerde bulundu. Duygusal anların yaşandığı törende Neptün İpek Yılmaz'a çeşitli hediyeler ve ödül verildi. Bu sırada Yılmaz'a teşekkür plaketi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı, başarısından dolayı genç kızın elini öperek teşekkür etti.
7.06.2017Yaşam
Başbakan Yıldırım koltuğunu devretti
Başbakan Yıldırım koltuğunu devrettiBaşbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 5. sınıf öğrencisi Yağız Efe Keçe’ye bıraktı.Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çankaya Köşkü’nde düzenlenen programda çocukları ağırladı. Başbakan Yıldırım’ın koltuğunu devredeceği Fevzi Özbey Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yağız Efe Keçe, Başbakan Yıldırım’ın 0002 plakalı makam aracından indi. Daha sonra Keçe’nin ismi Bakanlar Kurulu toplantısının gerçekleştirildiği salonda çocuk protokol üyeleri tarafından anons edildi. Başbakan Yıldırım tarafından karşılanan Keçe, Yıldırım’ın koltuğuna oturdu. Kabine üyeleri ilgili bakanlıklarıyla alakalı olarak açıklamalarda bulunarak, Keçe’ye sorularını yöneltti. Çocuk Başbakan Keçe de kabine üyelerinin sorularını cevapladı. En çok soruyu soran isim Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Elif Erol oldu. Erol’un soruları daha çok ‘eğitim’ alanında oldu. Görme engelli öğrenci Elif Erol, Başbakan Yıldırım’ın kendisi ile tokalaşması esnasında suyu döktüğü için Yıldırım’dan özür diledi. Yıldırım’ın tüm kabine üyeleriyle tokalaşmasının ardından “Kabinede çoğunluğu kaybetmiş” ifadeleri gülüşmelere neden oldu. Kabinede 13 erkek ve 12 kız çocuğu olmak üzere toplam 26 çocuk yer aldı.Sözü son alan isim gazi çocuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Emirhan Arslan oldu. Gazi çocuğu olan bir diğer isim ise Milli Eğitim Bakanı Selim Gönültaş oldu. Çubuk İlkokulunda eğitim gören Gönültaş, kabinenin en genç bakanı oldu. Şehit çocuğu olan Arda Doruk Tosun ise Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak kabinede yer aldı. Tosun, bakanlığıyla alakalı çalışmalar hakkında kabine üyelerine bilgi verdi. Yine şehit çocuğu olan Gözde İlknur Ceylan ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak kabinede yer aldı.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, programda çocuk kabine üyelerine eşlik eden isim oldu.
23.04.2017Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler