Fsm Köprüsü

Fsm Köprüsü

Fsm Köprüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fsm Köprüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Fsm Köprüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fsm Köprüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 486 fsm koprusu haberi bulunmuştur.

FSM Köprüsündeki son durum havadan görüntülendi
FSM Köprüsü'ndeki son durum havadan görüntülendiFatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde (FSM) asfalt yenileme çalışmalarında bir hafta doldu. 24 saat aralıksız çalışılan köprüde mevcut asfalt kazındıktan sonra, ortaya çıkan metal kumlanarak pastan arındırılıyor, ardından iki ayrı izolasyon malzemesiyle boyanıyor. Bu çalışmaların ardından köprünün üstü özel bir asfaltla kaplanacak.Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 27 Haziran 2019 tarihinde başlayan asfalt yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Köprünün Ankara yönüne trafiğe kapatılan 4 şeritte süren çalışmalarda bozulmuş asfalt iş makineleri ile temizlenerek kazındı. Ortaya çıkan köprünün demir tabliyelerindeki zaman içinde oluşan paslanma ise kumlama yöntemiyle temizleniyor. Şu anda köprünün pastan arındırılan bölümlerine iki ayrı izolasyon malzemesi sürülüyor. İzolasyon malzemesinin sürülme aşamasında güneşten ve yağmurdan etkilenmemesi için köprü üzerine hareketli çadırlar kuruldu. Çalışmalarda işçiler 3 vardiya halinde 24 saat aralıksız işlemlere devam ediliyor. İzolasyon malzemesinin sürülmesinin ardından köprünün üstü özel bir asfalt ile kaplanacak. Köprünün güney bölümünde süren çalışmaların tamamlanmasının ardından trafik yeni yapılan bölüme geçirilerek kuzey tarafta aynı çalışma tekrar edilecek. Köprünün tamamlanma ve trafiğe açılış tarihi olarak Karayolları Genel Müdürlüğü 17 Ağustos 2019 tarihini işaret etmişti.Çalışmalar nedeniyle trafik yoğunluğu da devam ediyor.
11.09.2019Haberler
FSM Köprüsü’nden atladı ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı
FSM Köprüsü’nden atladı ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldıÖğle saatlerinde aracıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gelen şahıs, aracından inerek kendini köprüden aşağı attı. Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi’nin çalışması sonucu ulaşılan şahıs sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılırken müdahalenin sürdüğü, durumunun kritik olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Saat 12.00 sıralarında aracıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gelen 35 yaşlarındaki Recep Çiçek, köprünün üzerinde aracından inerek denize atladı. İstanbul Boğazı sularında kaybolan şahsa ulaşmak için Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri seferber oldu. Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik botlarıyla Boğaz’da bir süre devam eden çalışmalar sonucunda ulaşılan 35 yaşlarındaki Çiçek, Anadolu Hisari ile Kanlıca arasındaki Körfez mevkiindeki bir işletmenin iskelesine çıkarıldı. Durumu ciddi olan şahsa ilk müdahale burada yapıldı.İlk müdahalenin ardından 112 Acil Servis ekipleri, şahsı ambulansa taşıdı. Sağlık ekiplerinin kalp masajı ile müdahalesinin ambulansta da sürdüğü görülürken, şahıs acil olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şahsa hastanede yapılan müdahalenin devam ettiği, ancak durumunun kritik olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.Öte yandan durumu öğrenen yakınları, karaya çıkarıldığı noktaya ve hastaneye gelerek Çiçek’in durumunu yakından takip etti.
11.09.2019Haberler