Güroymak

Güroymak

Güroymak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güroymak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Güroymak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güroymak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 393 guroymak haberi bulunmuştur.

Çoban ve koyun sürüsü trenin altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu
Çoban ve koyun sürüsü trenin altında kalmaktan saniyelerle kurtulduBitlis'in Güroymak ilçesinde otlattığı koyun sürüsünü karşıdan karşıya geçmek için tren yolunu kullanan bir çoban, koyun sürüsüyle birlikte son sürat ilerleyen trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu.Bölgede bulunan vatandaşlar tarafından an be an video kaydına alınan olay yürekleri ağızlara getirdi. Bu gün akşam saatlerine doğru yaşanan olay Bitlis'in Güroymak ile Muş'un Varto ilçe sınırında bulunan Güroymak ilçesine bağlı Kanireş mevkiinde meydana geldi. Olay yerine yakin bir bölgede bulunan amatör bir kişi tarafından kaydedilen görüntülerde olay anı an be an kayıtlara geçiyor. Çekilen görüntülerde ilk olarak bir yolcu trenin son süratle Muş istikametinden Bitlis istikametine doğru geldiği, akabinde ise bir çobanın onlarca küçükbaş hayvandan oluşan koyun sürüsünü yolun karşısına geçirmeye çalıştığı görülüyor. Hızla gelen treni son anda fark eden çoban büyük panik yaşıyor. Koyunları kurtarmak için büyük bir riski göze alarak hayatını tehlikeye atan çoban tren yolunda olan koyunları tek tek yolun karşısına geçirmeye çalışıyor. Tren makinisti ise çoban ve koyunlara çarpmamak için üst üste korna çaldığı görülüyor. Her geçen saniye trenin yaklaşmasıyla tehlike artarken, trenin son anda fren yapmayı başarması ile tren yolunda kalan çoban ve bir kaç koyun trenin altında kalmaktan son anda kurtuluyor. Olayın kazasız şekilde sonuçlanmasıyla trendeki yolcular ve çevredeki vatandaşlar derin bir nefes alıyor.Bir süre treni beklettikten sonra, olayın şokunu atlatan tren makinisti daha sonra yola devam ettiği görülüyor.
7.07.2018İlginç Videolar
Çoban ve koyun sürüsü trenin altında almaktan saniyelerle kurtuldu
Çoban ve koyun sürüsü trenin altında almaktan saniyelerle kurtulduBitlis'in Güroymak ilçesinde otlattığı koyun sürüsünü karşıdan karşıya geçmek için tren yolunu kullanan bir çoban, koyun sürüsüyle birlikte son sürat ilerleyen trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Bölgede bulunan vatandaşlar tarafından an be an video kaydına alınan olay yürekleri ağızlara getirdi. Bu gün akşam saatlerine doğru yaşanan olay Bitlis'in Güroymak ile Muş'un Varto ilçe sınırında bulunan Güroymak ilçesine bağlı Kanireş mevkiinde meydana geldi. Olay yerine yakin bir bölgede bulunan amatör bir kişi tarafından kaydedilen görüntülerde olay anı an be an kayıtlara geçiyor. Çekilen görüntülerde ilk olarak bir yolcu trenin son süratle Muş istikametinden Bitlis istikametine doğru geldiği, akabinde ise bir çobanın onlarca küçükbaş hayvandan oluşan koyun sürüsünü yolun karşısına geçirmeye çalıştığı görülüyor. Hızla gelen treni son anda fark eden çoban büyük panik yaşıyor. Koyunları kurtarmak için büyük bir riski göze alarak hayatını tehlikeye atan çoban tren yolunda olan koyunları tek tek yolun karşısına geçirmeye çalışıyor. Tren makinisti ise çoban ve koyunlara çarpmamak için üst üste korna çaldığı görülüyor. Her geçen saniye trenin yaklaşmasıyla tehlike artarken, trenin son anda fren yapmayı başarması ile tren yolunda kalan çoban ve bir kaç koyun trenin altında kalmaktan son anda kurtuluyor. Olayın kazasız şekilde sonuçlanmasıyla trendeki yolcular ve çevredeki vatandaşlar derin bir nefes alıyor. Bir süre treni beklettikten sonra, olayın şokunu atlatan tren makinisti daha sonra yola devam ettiği görülüyor.
7.07.2018Yaşam
17 yıllık sır cinayet çözüldü
17 yıllık sır cinayet çözüldüElazığ’da 17 yıl önce ortadan kaybolan ve önceki gün babası amcası ve kuzeni tutuklanan kadının ceseti bulundu.1 çocuk annesi 42 yaşındaki Yurdagül Kaya’dan yıllardır haber alamayan bir arkadaşı, polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.2001'de Bursa'dan Elazığ’a geldiği belirlenen Kaya'nın, o tarihten bugüne kadar kimsenin görmediği bilgisine ulaşan polisler aileye yöneldi. Polisin çalışmasında kadının öldürüldükten sonra cesedinin Bitlis'in Güroymak ilçesi sınırlarında bir köprüden atıldığı belirlendi. Bunun üzerine cinayet şüphesiyle ilgili gözaltına alınan baba H.K., amca H.K. ve amca oğlu O.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. KADININ CESEDİ BULUNUP KİMSESİZ OLARAK DEFİN EDİLMİŞ Dedektif gibi araştırmasını sürdüren polisler, kadının cesedinin bulunması için Bitlis'e yöneldi. Polisler, 2001 yılında Bitlis Güroymak ilçesi Aşağıkolbaşı köprüsü altında kimliği belirsiz bir kadın cesedinin bulunduğunu, otopsi sonrası Diyarbakır Yeniköy mezarlığına kimliği meçhul kimsesiz olarak defnedildiği bilgisine ulaşıldı. Defin öncesi 2001 yılında cesedin çekilen fotoğraflarından ve üzerindeki eşyalardan cesedin Kaya'ya ait olduğunu belirlendi. 1 çocuk annesi kadının eşarpla boğularak öldürüldüğü de ortaya çıktı.
6.07.2018Yaşam
Yarım asırlık mezarlar definecilerin hedefi haline geldi
Yarım asırlık mezarlar definecilerin hedefi haline geldiBitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Değirmen köyünün Köşk mezrasında bulunan yaklaşık 400-500 yıllık mezarlar definecilerin hedefi haline geldi. Köylüler tarafından yarım asırlık olduğu tahmin edilen mezarların üzerlerindeki simgelerden dolayı defineciler mezarları altın var diye talan etmişler. Bu olaydan dolayı oldukça muzdarip olduklarını belirten köylüler konuyu defalarca kez muhtara söylemelerin rağmen mezarların koruma altına alınmadığını söylediler. Köylülerden Serdar Can, isimli vatandaş yaklaşık yarım asır önce köyde yaşayan insanlara ait olduğu tahmin edilen mezarların üzerlerinde kılıç ve bazı simgelerin olmasından dolayı definecilerde mezarlarda altın veya başka bir şey var diye umuduyla mezarları kazdıklarını söyledi. Mezarların üzerinde yarım asır öncesin ait simgelerin olduğunu ifade eden Can, “Mezarların üzerindeki simgeler o dönemde hayatını kaybeden kişilere göre erkek veya kadın olduğu anlaşılsın diye bazı figürler yapılmış buda definecilerin hedefi haline geldi. Burada dört tane köyün mezarı bulunmakta” dedi..Definecilerin mezarların içinde takı gerdanlık veya altın diş arama ihtimalleri olduğunu beliren Serdar Can, “Bu mezarlar yaklaşık tam tarihi bilmemekle beraber 400 yıllık eskiye dayandığını düşünüyoruz. Bazı taşların üstünde tarihi hakkında bilgiler verecek güzel şekiller vardı. Maalesef son zamanlarda definecilerin tahribine uğramış durumda. Yani hatta bir çok mezarda kazı çalışmaları yapılmış taşlar kırılmış veya çalınmıştır. Bu mezarların etrafının yapılı olmaması bunların sebeplerinde biridir. Mezarların üzerlerinde bulunan işaretlerden dolayı defineciler mezarları kazıyorlar veyahut ta işaretleri takip ederek diğer mezarları da kazmışlar. İşaret olan mezarda yüzük, gerdanlık veya altın diş gibi takıların olabileceğini düşünmüşler. Bizler bu konuyu köyün ileri gelenlerine söylememize rağmen bu mezarlığın etrafı bir türlü yapılmadı. Yeni mezarlarımız her neyse kazınmıyor bir şekilde sahibi biliniyor ama bu mezarları
19.10.2017Yaşam