gürsel tekin

gürsel tekin

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-1 3 .sıra Adayı.17 Haziran 1964’te Ardahan Göle’de doğdu. Kars Alparslan Lisesini bitirdi. 1989 yılında Kadıköy Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve 1994-1997 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Encümen Başkanlığı görevinde bulundu. 1997 yılında ise Kadıköy Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 1999 yılında yeniden seçilerek, bu görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2004 yılında bir kez daha Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve Belediye Başkan Vekilliğinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini üstlendi.Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı.

gürsel tekin haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.724 gursel tekin haberi bulunmuştur.

Kadıköylüler Cumhuriyet yürüyüşünde buluştu
Kadıköylüler 'Cumhuriyet yürüyüşünde buluştuCumhuriyet'in 95'inci kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen fener alayında her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce Kadıköylü beraber yürüdü. Binlere kişinin aynı anda yürüdüğü Cumhuriyet Kutlaması havadan görüntülendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Kadıköy Belediyesi de Cumhuriyet'in 95'inci kuruluş yıldönümü için her yıl olduğu gibi bu yıl da bir fener alayı düzenledi. Binlerce Kadıköylü Bağdat Caddesi'nde yürüyüş için toplandı. Saat 19.00'da Suadiye Işıklar'da başlayan yürüyüşte vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları, Atatürk Posterleri ve meşaleler ile Göztepe Işıklara yürüdü. Yürüyüşe CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu katıldı.Vatandaşlarla beraber yürüyen Başkan Nuhoğlu " 29 Ekim’i kutluyoruz. Cumhuriyet halkın yönetimi. Halk burada. Yurttaşlarımız burada. Cumhuriyet’in aydınlık olduğunu, Cumhuriyet’in demokratik olduğunu söylüyorlar. Ülkemizi seviyorlar. Bu sene çok kalabalık. Çok muhteşem. İnsanlar Cumhuriyet’e karşı duyarlı, demokrasiye karşı duyarlı" dedi.Genci yaşlısı binlerce vatandaş Cumhuriyet'in 95'inci kuruluş yıldönümünü kutladı Cumhuriyet’in getirdiği değerleri sahiplenmemiz gerektiğini söyleyen Naime İnce “ Çok büyük bir bayram. Atamıza sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Daha büyük bir bayram tanımıyorum. Her zaman olmasa da katılırım. Bunlar önemli şeyler. Bizler bu değerleri sahiplenmeliyiz. Yürütmeliyiz. Çocuklarımıza örnek olmalıyız. Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum “ dedi.Kutlamalardaki kalabalığın gurur verici olduğunu belirten 18 yaşındaki Cem Timur “ 95’inci yılda bu kadar kişinin olması gurur verici bir duygu. Bu günün anlam ve önemini insanların tekrar anlaması gurur verici.Hiçbir ülkenin elde edemediği bir şeyi bu ülkenin vatandaşlarının anlamas
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler