GÜRSEL TEKİN

GÜRSEL TEKİN

GÜRSEL TEKİN ile ilgili tüm haberleri ve son dakika GÜRSEL TEKİN haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

GÜRSEL TEKİN ile ilgili tüm haberleri ve son dakika GÜRSEL TEKİN haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.722 gursel tekin haberi bulunmuştur.

Kadıköylüler Cumhuriyet yürüyüşünde buluştu
Kadıköylüler 'Cumhuriyet yürüyüşünde buluştuCumhuriyet'in 95'inci kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen fener alayında her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce Kadıköylü beraber yürüdü. Binlere kişinin aynı anda yürüdüğü Cumhuriyet Kutlaması havadan görüntülendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Kadıköy Belediyesi de Cumhuriyet'in 95'inci kuruluş yıldönümü için her yıl olduğu gibi bu yıl da bir fener alayı düzenledi. Binlerce Kadıköylü Bağdat Caddesi'nde yürüyüş için toplandı. Saat 19.00'da Suadiye Işıklar'da başlayan yürüyüşte vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları, Atatürk Posterleri ve meşaleler ile Göztepe Işıklara yürüdü. Yürüyüşe CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu katıldı.Vatandaşlarla beraber yürüyen Başkan Nuhoğlu " 29 Ekim’i kutluyoruz. Cumhuriyet halkın yönetimi. Halk burada. Yurttaşlarımız burada. Cumhuriyet’in aydınlık olduğunu, Cumhuriyet’in demokratik olduğunu söylüyorlar. Ülkemizi seviyorlar. Bu sene çok kalabalık. Çok muhteşem. İnsanlar Cumhuriyet’e karşı duyarlı, demokrasiye karşı duyarlı" dedi.Genci yaşlısı binlerce vatandaş Cumhuriyet'in 95'inci kuruluş yıldönümünü kutladı Cumhuriyet’in getirdiği değerleri sahiplenmemiz gerektiğini söyleyen Naime İnce “ Çok büyük bir bayram. Atamıza sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Daha büyük bir bayram tanımıyorum. Her zaman olmasa da katılırım. Bunlar önemli şeyler. Bizler bu değerleri sahiplenmeliyiz. Yürütmeliyiz. Çocuklarımıza örnek olmalıyız. Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum “ dedi.Kutlamalardaki kalabalığın gurur verici olduğunu belirten 18 yaşındaki Cem Timur “ 95’inci yılda bu kadar kişinin olması gurur verici bir duygu. Bu günün anlam ve önemini insanların tekrar anlaması gurur verici.Hiçbir ülkenin elde edemediği bir şeyi bu ülkenin vatandaşlarının anlamas
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler