Haliç Metro Köprüsü

Haliç Metro Köprüsü

Haliç Metro Köprüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haliç Metro Köprüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Haliç Metro Köprüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haliç Metro Köprüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 251 halic metro koprusu haberi bulunmuştur.

Karaköy yeni yüzer iskelesine kavuştu
Karaköy yeni yüzer iskelesine kavuştuKaraköy’de 2008 yılında batan Karaköy iskelesinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan 81 metre uzunluğundaki Karaköy'ün yeni yüzer iskelesi, gece saatlerinde Haliç Tersanesi'nden alınarak, Karaköy’e getirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Karaköy'ün yeni yüzer iskelesi, geçtiğimiz aylarda Tuzla Tersanesi'nden alınarak Haliç Tersanesi’ne getirilmişti. Şiddetli lodosta 2008 yılında batan Karaköy'ün yüzer iskelesinin yerine yapılan yeni iskele, Tuzla Tersanesi'nde inşa edildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait bot yardımıyla Tuzla'da inşa edildiği tersaneden alınarak Haliç Tersanesi'ne getirilip iç dizaynı tamamlan akıllı yüzer iskele, bu gece römorkörlerle güvenli bir şekilde Karaköy iskelesine çekildi.Köprüler trafiğe kapatıldı İskeleyi taşıyan römorkörlerin geçişi nedeniyle Haliç Metro Köprüsü, Atatürk ve Galata Köprüsü, belediye yetkilileri ve trafik polisi tarafından araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Daha sonra köprüler, her iki taraftan açılarak botların güvenli bir şekilde geçişi sağlandı. Karaköy iskelesine getirilen akıllı yüzer iskelenin son hazırlıkları tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hizmete alınması planlanıyor.Deniz üzerinde yüzer olarak tasarlandı İskele teknik özellikleri itibari ile 2 bin 236 metrekarelik alandan oluşurken, 2 bin ton ağırlığında bulunuyor. Deniz üzerinde yüzer olarak tasarlanan iskele 81 metre boyunda, 27.6 metre eninde. 3.5 metre yüksekliği bulunan yeni yüzer iskelenin ana güverteden çatıya olan yüksekliği 7.5 metre. İskele hizmet vermeye başladığında sancak ve deniz tarafındaki alınlık bölümünden aynı anda üç vapur yanaşarak yolcu indirip bindirebilecek. Çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen iskelenin sahip olduğu çok amaçlı salon ve sosyal donatı alanları ve engelli erişimiyle Karaköy üzerinden deniz ulaşımının daha rahat kullanılması amaçlanıyor.Öte yandan yeni yüzer iskele geçişi esnasında trafiğe
24.05.2018Haberler
Karaköy İskelesi Haliç Tersanesine yüzdürüldü
Karaköy İskelesi Haliç Tersanesi'ne yüzdürüldüKaraköy’de 2008 yılında batan Karaköy iskelesinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Karaköy'ün yeni yüzer iskelesi, Tuzla Tersanesi'nden alınarak, Haliç Tersanesine getirildi. Römorkörler eşliğinde getirilen iskelenin götürülüşü havadan görüntülendi. 2008 yılında şiddetli lodosun etkisi batan Karaköy iskelesinin yerine konulacak yüzer iskele tamamlanarak, akşam saatlerinde Tuzla’daki tersaneden yola çıktı. Yaklaşık 2 bin ton ağırlığındaki iskele, römorkörler eşliğinde limandan çıkarıldı. Sahil Güvenlik eşliğinde römorkörler yardımıyla çekilen yüzer iskele geçişi öncesi Atatürk Köprüsü , Galata Köprüsü ve Haliç Metro köprüsü trafiğe kapatıldı. Araç trafiğine izin verilmeyen Galata köprüsü iskele geçişi esnasında iki taraflı olarak havaya doğru kaldırılırken, Haliç Metro Köprüsü ikiye ayrıldı. Gece saat 04:00’da Haliç Tersanesi’ne çekilen yeni yüzer iskele halatlar yardımıyla kıyıya bağlandı. Buradaki son işlemlerin tamamlanmasının ardından yeni yüzer iskele hizmet vermeye başlayacak.Yeni yüzer iskelenin götürülüşü havadan görüntülendi Son işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmet vermeye başlayacak olan yeni yüzer iskelenin römorkörlar yardımıyla getirilişi havadan görüntülendi. İskelenin Atatürk Köprüsü, Haliç Metro Köprüsü ve Galata Köprüsünden geçişleri ise renkli görüntüler oluşturdu.Deniz üzerinde yüzer olarak tasarlandı İskele teknik özellikleri itibari ile 2 bin 236 metrekarelik alandan oluşurken, 2 bin ton ağırlığında bulunuyor. Deniz üzerinde yüzer olarak tasarlanan iskele 81 metre boyunda, 27.6 metre eninde. 3.5 metre yüksekliği bulunan yeni yüzer iskelenin ana güverteden çatıya olan yüksekliği 7.5 metre. İskele hizmet vermeye başladığında sancak ve deniz tarafındaki alınlık bölümünden aynı anda üç vapur yanaşarak yolcu indirip bindirebilecek. Çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen iskelenin sahip olduğu çok amaçlı salon ve sosyal donatı alanları ve engelli erişimiyle Karaköy üzeri
13.03.2018Haberler
Köpeğin makatına silikon sıktılar
Köpeğin makatına silikon sıktılarKaraköy’de dolaşan 2 kadın, zayıflamış halde gezen sokak köpeğini tedavi ettirmek için veteriner kliniğine getirdi. Klinikte çekilen röntgenler sonucunda köpeğin makatından silikon ve benzeri inşaat malzemeleri sıkıldığı tespit edildi. Ameliyata alınan köpek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay, yaklaşık 2 hafta önce Karaköy Tersane Caddesi Haliç Metro Köprüsü girişinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre hayvansever Merve Şenol, Ece Aykul Taş ve Sevde Yılmaz, semtte gezdikleri esnada yeşillik alanda bir köpeği zayıflamış halde dolaşırken gördü. Köpeğin anormal hareketler sergilemesi üzerine durumdan şüphelenen hayvansever kadınlar, onu inşaat işçilerinin de yardımıyla yakaladı. Kadınlar ardından “Coffee” adını koydukları köpeği ardından tedavi ettirilmek üzere Şişli’de bir veteriner kliniğine getirildi. Köpeğin makatından silikon sıkılmış Burada veteriner hekim tarafından köpeğin röntgenleri çekilen köpeğin makatında silikon ve benzeri inşaat malzemeleri olduğunu görüldü. Gördükleri manzara karşısında şok olan hayvansever kadınlar ve hekim hayvanın makatına silikon tabancası sokularak bağırsaklarına kadar silikon sıkıldığını tespit etti. Köpek ardından hekimler tarafından ameliyata alındı. Yapılan ameliyat sonucunda köpeğin içerisindekiler çıkartıldı. Ancak içerisinde katılaşan madde nedeniyle organları parçalanan köpek tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.
7.02.2018Yaşam
Denize atlayan genç kızı vapurun kaptanı kurtadı
Denize atlayan genç kızı vapurun kaptanı kurtadıİstanbul'da Haliç Metro Köprüsü’nden denize atlayan genç kız, bir vapurun kaptanı tarafından kurtarıldı. Yarı baygın bir şekilde vapura çıkartılan kız, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.Olay, saat 10.30 sıralarında Haliç Metro Köprüsü’nde meydana geldi. İddiaya göre, 17 yaşındaki Kader Ü., metro köprüsünden kendini Haliç'in serin sularına bıraktı. Genç kızı, denizde çırpındığı esnada tesadüfen oradan geçen, 'Cemal Kaptan 3' isimli yolcu vapurunun kaptanı fark etti. Vapuru durduran kaptan, yarı baygın bir şekilde olan kızı vapura alarak Kasımpaşa Vapur iskelesine getirdi. Kaptanın ihbarı üzerine olay yerine sağlık, kara ve deniz polisi sevk edildi. Sağlık ekipleri, genç kızı yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Haseki eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı."Yarı baygın bir haldeydi, hemen yanaşıp aldık" Olayı anlatan yolcu vapurunun kaptanı, "Denize bir şey düştüğünü fark ettik. Manevra yapıp deniz baktığımızda genç kızın çırpındığını gördüm. Hemen yanaşıp vapura aldık. Fazla bir şey sorgulayamadık ama sudan biz aldık" dedi. Kızın metro köprüsünün üzerinden atladığını ifade eden Erkan Türk ise, "Biz de oradan geçiyorduk. Onu gördük, kendisini son anda kurtardık. Küçük bir kıza benziyor yaşı 18 falan. Yarı baygın bir haldeydi. Ambulansta gerekli tedavileri yapılacak" ifadelerini kullandı.
25.06.2017Yaşam
Haliç Metro Köprüsünden böyle atladı
Haliç Metro Köprüsü'nden böyle atladıHaliç Metro Köprüsü’nün korkuluklarına çıkan bir kişi kendini metrelerce yüksekten Haliç'in soğuk sularına bıraktı. Deniz polisinin can simidi ile kurtardığı şahıs, karaya çıkar çıkmaz ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldüğü sırada polisin elinden kaçarak kayıplara karıştı. Şahsın kendini Haliç'in soğuk sularına bırakması ve polisin elinden kaçma anları İhlas Haber Ajansı tarafından saniye saniye görüntülendi. Haliç Metro Köprüsü'nde aksiyon filmlerini aratmayacak sahneler yaşandı. Kimliği öğrenilemeyen bir şahıs köprü üzerine gelip, seyir terasından aşağıya atlayacağını söyledi. Polis ekiplerinin yoğun çabalarına rağmen şahıs ikna edilemedi. Bir süre sonra kimliği belirsiz şahıs kendisini Haliç'in soğuk sularına bıraktı. Şahsın aşağıya atlayışı saniye saniye İHA tarafından görüntülendi. Bu sırada aşağıda hazır bekleyen deniz polisi şahsa can simidi attı. Can simidini yakalayan şahıs son anda kurtarıldı. Daha sonra tekneyle karaya götürülen vatandaşa ilk müdahale sağlık ekiplerinden geldi. Sağlık ekipleri yaptığı müdahale sonrası şahsın durumunun iyi olduğunu belirlendi. Bu sırada polis ekipleri şahsı ifadesini almak için polis merkezine götürmek istedi. Polis otosuna götürülen şahıs polis ekiplerinin elinden kaçarak gözlerden kayboldu. Tüm bu yaşananlar ise saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde Haliç Metro Köprüsü'ne çıkan şahıs polisin ikna çabalarına rağmen kendisini suya bırakıyor. Deniz polisi can simidini atarak şahsı kurtarıyor. Ardından şahıs polis otosuna götürülürken polislerin elinden kaçarak kayıplara karışıyor.
11.01.2017Yaşam