HandeAtaizi

  Oyuncu ve sunucu.
 
Yaşamı
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1996 yılında ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filmiyle ünlenmiş ve daha ilk filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla ‘Altın Portakal’ en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Ardı ardına çektiği diziler hit ve uzun soluklu olmuştur.
 
Hande Ataizi, Cem Davran'la birlikte pek çok dizi, film ve şov programı projesinde yer almış sanat dünyasının önemli ikililerinden olmuşlardır. Ataizi, 2002'de Cem Davran'la birlikte sunduğu İki Kere Kiki programında, manken Sevda Demirel'in tokat atmasıyla yine çok uzun süre magazin gündeminde baş sırada yer almıştı.
 
Özellikle, estetikli burnunu gazetecilere göstermemek için bulunduğu mekanın tuvaletinden kaçmaya çalışırken görüntülenince magazin gündemini uzun süre meşgul etmişti.
 
Sinema ve dizilerdeki oyunculuğunun yanı sıra pek çok televizyon gösterisinin de sunuculuğunu yapmıştır. Özel Hayatlar adlı tiyatro oyununda Cihan Ünal ile oynamıştır.
 
Bir dönem, TNT'de yayınlanan Dest-i İzdivaç'ı sunmuştur. 2012 yılında Star'da yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada program da jüri üyeliği yapmıştır.


Hande Ataizi biyografisi

Hande Ataizi kimdir?

Hande Ataizi 02.09.1973 tarihinde doğmuş olup Oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Hande Ataizi kaç yaşındadır?

Hande Ataizi 02.09.1973 tarihinde doğmuş olup 45 yaşındadır.

Hande Ataizi ne iş yapar?

Hande Ataizi Oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Hande Ataizi nerelidir?

Hande Ataizi Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1973-09-02