Hgs Cezası

Hgs Cezası

Hgs Cezası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hgs Cezası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Hgs Cezası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hgs Cezası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 hgs cezasi haberi bulunmuştur.

Traktöre FSMden HGS ihlali cezası geldi
Traktöre FSM'den HGS ihlali cezası geldiTraktörü ile Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü başta olmak üzere otobanlardaki bir çok HGS geçişini ihlal ettiği gerekçesi ile toplamda iki defa ayrı ayrı gelen bin 397 TL’lik cezalar karşısında şok olan Afyonkarahisarlı çiftçi Habib Özcan olaya, esprili bir dille yaklaşarak, “Traktör Boğaz Köprüsü’nden gece gündüz hayalet misali kendi geçtiyse bilmiyorum” dedi. Görenleri ve duyanları güldüren, ama bir o kadar da düşündüren ilginç olay Afyonkarahisar’da yaşandı. Kent merkezinde yaşayan ancak Çalışlar Köyü’nde bahar ve yaz aylarında çiftçilikle uğraşan Habip Özcan’ın başına gelenler deyim yerindeyse pişmiş tavuğun başına gelmesi. 03 RF 613 plakalı kendi kullandığı traktörüne 2014 yılına ait toplamda 12 defa, FSM başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok noktasındaki HGS’leri ihlal ettiği gerekçesi ile gelen cezalara itiraz etmiş ve henüz bu itirazlar sonuçlanmamışken geçtiğimiz ay gelen ayrı bir HGS cezası ile adeta şok oldu. 2014 yılında gelen cezaya itiraz eden Özcan’a 2015 yılına ait 248 TL’lik HGS ihlali cezası geldi. Traktörü senede 1 ay kullandığını ifade eden ve olaya esprili bir dille yaklaşan Özcan, “Gelen cezalar karşısında şaşkınlığımız üzerimizde. Traktör evin altında duruyor, İstanbul’a gidip gelmesi mümkün değil. Traktör ile çiftçilik yapıyoruz kullandığımız 1 ay ondan sonra garajda yatıyor. Köy dışına kesinlikle çıkarmıyoruz. Boğaz Köprüsü’nden gece gündüz hayalet misali kendi geçtiyse bilmiyorum. 2014 yılında geçmiş bin 114 TL, birde yeni geldi 2015 yılında 248 TL. Bin 114 TL’ye itiraz ettik yolladık her zaman her zaman bu geliyor yani ne yapmamız gerekiyor bende anlamadım. Bizim plakalı birimi taklit ediyor vallahi anlamadım” diye konuştu.
2.01.2018Yaşam
HGS’si olmayan otomobile HGS cezası geldi
HGS’si olmayan otomobile HGS cezası geldiKayseri’de otomobilinde Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kaydı olmadığı halde 346 TL ihlal cezası gelen Ercan Erdoğan, “Belki arabama kendine kendine gidip gelmiştir” diyerek gelen cezaya tepki gösterdi. Kayseri’de yaşayan 51 yaşındaki Ercan Özdoğan, dün gelen 346 TL’lik HGS ihlal cezası ile neye uğradığını şaşırdı. Hiç gitmemesine rağmen 8 defa Mersin’den otobana giriş çıkış yaptığı için ihlal cezası yiyen Özdoğan, aracında HGS’nin bulunmadığını söyledi. HGS’nin bulunmamasına rağmen gelen ceza ile şoka girdiğini kaydeden Özdoğan, yetkililerden yardım istedi. ‘Belki arabam kendi kendine gidip gelmiştir’ diyerek gelen cezaya tepki gösteren Ercan Özdoğan, “Benim memleketim Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi ve buraya 80 kilometre uzaklıkta. Ben bu araba ile o yola gitmeye korkuyorum ki Mersin’e nasıl gideyim. Bana gelen tebligatta 4 saat içerisinde 8 defa buraya gidip tekrardan geri geldiğim yazıyor. Ben buralara gitmedim ama keşke tatile falan gidebilsem de cezayı da ödesem. Ben uzun yola hiç gitmiyorum. Benim aracımın HGS’si dahi yok. Çünkü benim uzun yolda işim olmuyor. Ben HGS’ye gerek duymuyorum ki. Ben 100 kilometre içerisinde dönüp dolaşan bir insanım. Borcu görünce şok oldum. Bu olacak iş değil” diye konuştu. Özdoğan, “Bu ceza gönderiliyorsa, en azından yanına bir fotoğrafı da yanında gönderip bana delil olarak göstersinler. Ben gitmedim ama belki araba gece kendi kendine gidip gelmiştir. Gitmediğimden adım Ercan gibi eminim. Gelen tebligata birde iletişim numarası yazmışlar ama arıyorum ‘Aradığınız numara kullanılmamaktadır’ diyor. Kullanılmayan numarayı buraya neden yazıyorsun. Ben bu derdimi kime anlatacağım” ifadelerini kullandı.
4.07.2017Haberler