FadılAkgündüz

Türk iş adamı. Şirketinin adı sebebiyle Jet Fadıl diye de bilinir.
Önceleri 1998 yılında kurulan JetPA adında, otomobil pazarlama hizmeti veren bir şirkete sahipti. Müteahhitliğe girişmesiyle işlerini kısa zamanda büyüttü. Memleketi Siirt'te %100 yerli ve Türk malı otomobil üretecek bir otomobil fabrikasını inşa etme projesiyle ses getirdi. 'İmza' adını verdiği modelin tanıtım gecesi televizyonlardan canlı yayınlandı.
Ancak İmza hiç üretilmedi ve gurbetçilerden kâr payı ortaklığıyla para toplayan Akgündüz, dönemin politik karışıklığının da etkisiyle iflas etti ve paraları geri ödeyemedi. Geride kaba inşaatı bitmemiş bir fabrika bırakan Akgündüz, 2003'te yargılanmaya başlandı. Müebbet hapis cezası istenen Akgündüz, 1.5 yıl tutuklu kaldıktan sonra 150 bin TL kefaletle serbest kaldı. 4 yıl 2 ay hapis cezası alan Akgündüz, hakkında tutuklama kararı çıkınca yurtdışına kaçtı. 2002’de bağımsız milletvekili seçilince Siirt'e geldi. Yüksek Seçim Kurulu'nun Siirt seçimlerini iptal etmesiyle milletvekilliği ve dokunulmazlığı düştü ve tutuklandı, 15 ay sonra kefaletle serbest kaldı. Siirt'te yenilenen seçimden sonra başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan milletvekili seçildi.
Akgündüz'ün davası 2008'de zaman aşımından ötürü düştü. Siirtspor'un başkanlığını yaptığı geçmiş dönemde Sergen Yalçın, Tanju Çolak ve Alpay Özalan transferleriyle adını duyuran Akgündüz, 22 Mayıs 2009 tarihinde tekrar Siirtspor'un başkanlığına seçildi.


Fadıl Akgündüz biyografisi

Fadıl Akgündüz kimdir?

Fadıl Akgündüz 22.01.1956 tarihinde doğmuş olup İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Fadıl Akgündüz kaç yaşındadır?

Fadıl Akgündüz 22.01.1956 tarihinde doğmuş olup 63 yaşındadır.

Fadıl Akgündüz ne iş yapar?

Fadıl Akgündüz İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Fadıl Akgündüz nerelidir?

Fadıl Akgündüz Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1956-01-22