Kar

Kar

Kar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Kar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.353 kar haberi bulunmuştur.

Kuruyan baraj meraya döndü
Kuruyan baraj meraya döndüBalıkesir'de yağışların bu yıl az olması sebebiyle Çaygören Barajı kurudu. 'Göle girmek yasaktır' tabelasının altında hayvanların otlaması kuraklığın boyutunu gözler önüne serdi. Balıkesir ve çevresinin bu yıl az yağış alması sonucu ilginç görüntüler ortaya çıktı. Sındırgı ilçesi sınırlarında kalan Çaygören Barajı'nın kurak ve çorak hali görenleri şaşırttı. Özellikle Sındırgı-Simav yolunda seyahat edenlerin dikkatini çeken kuraklığın yağışların az olması ve bölgenin henüz kar yağışı almamış olmasına bağlandı. Suların Sındırgı bölgesinde oldukça azaldığı yaklaşık 20 kilometre ilerisinde bulunan Hisaralan mevkiinde ise suyun hiç kalmadığı görüldü. Çaygören kırsal mahalle muhtarı Muammer Tavşanoğlu, "Göle baktığınız zaman suyun ne kadar yükseklere çıktığını görebiliyorsunuz. Zaten kış ayları barajda su tutulması dolayısı ile azalma oluyordu ama bu sene normalin çok altına indiğini söyleyebilirim. Baraj normal seviyesinin çok daha altına çekildi, bunun sebebi ise kuraklık" şeklinde konuştu.Suların tamamen çekildiği Hisaralan mevkinde işletme sahibi olan Meryem Şahin ise yaşananların tamamen kuraklık ile alakalı olduğunu kaydetti. Şahin, "Buraya Çaygören Barajı diyorlar. Bu sene yağışlar olmadığından kurak geçiyor. Normalde burada su oluyor. Şimdi yok, millet de fasulye ekiyor, darı ekiyor. Normalde su olduğunda balık da oluyor. Biz de balıkçılık yapıyoruz. Bu sene su olmadığından fasulye ektik, onu da hastalık vurdu. Arada bir hayvanlar otluyor burada" dedi.Kütahya'nın Simav ve Balıkesir'in Sındırgı ilçelerini birleştiren kara yolu kenarında bulunan Çaygören Barajı'nda bulunan tabela ise görenlerin ilgisini çekiyor. DSİ tarafından dikilen ve 'Göle girmek yasaktır' levhasının arkasında boş ve çorak arazi, kuraklığının en belirgin örneği olarak dikkatlerden kaçmıyor.
11.09.2019Yaşam
Kayıp aileyi arayan komandolar, kan izine benzeyen sıvı madde buldu
Kayıp aileyi arayan komandolar, kan izine benzeyen sıvı madde bulduKastamonu’da Bürme Köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesi, jandarma ve komando ekipleri tarafından 30 gündür aralıksız aranıyor. Komandolarında eşlik ettiği arama çalışmalarında kan izine benzeyen sıvı madde bulundu. Olay Yeri İnceleme ekipleri, sıvı maddeden örnek aldı. Kastamonu’da Bürme Köyüne bağlı Kuzören Mahallesinde 29 Kasım’da iki evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından 30 gündür ulaşılamayan 5 kişilik Çataloğlu ailesini arama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı Komando Bölüğü ekiplerinin bölgede arama tarama faaliyetlerine rağmen henüz sonuç alınamadı.Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, komandoların da katılımıyla kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı Bürme Köyü civarında ve yanan evlere 10 kilometre uzaklıkta terk edilmiş halde bulunan traktörün olduğu Elmayakası Köyünde arama çalışmalarını olumsuz hava şartlarına rağmen sürdürüyor. Arama çalışmaları esnasında komandolar tarafından olay mahalline yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan ormanlık alan içerisinde kan izine benzeyen sıvı madde bulundu.Bunun üzerine bölgede geniş kapsamlı inceleme başlatan jandarma ekipleri, kan izine benzeyen sıvı maddenin bulunduğu bölgede arama çalışmalarını genişletti. Olay Yeri İnceleme ekipleri de, kan izine benzeyen sıvı maddeden ve sıvı maddenin bulunduğu bölgeden örnekler aldı.Kan izine benzeyen sıvı maddenin bulunduğu alanda daha kapsamlı arama çalışması yapan komandolar, ellerinde kazma ve küreklerle çalılıkların ve 15 santimetreye ulaşan karın altında 5 kişilik kayıp Çataloğlu ailesine ait iz aradı. Arama çalışmalarının tüm olumsuz hava koşullarına rağmen önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.Öte yandan Fazıl Çataloğlu’nun torunu Serdar Çataloğlu’na ait olduğu tahmin edilen ve yanan evin enkazında bulunan cesedin Ankara Adli Tıp Kurumundaki incelemesi ise sürüyor.A
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar
Yazarlara göre sonuçlar