KemalÖztürk

Türk haberci, yönetmen, danışman ve yazar.
 
Biyografisi
İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk'ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.
 
Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yapmıştır. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrılmıştır.
 
03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanmıştır.Öztürk'ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı. Kemal Öztürk evli ve iki çocuk babasıdır.


Kemal Öztürk biyografisi

Kemal Öztürk kimdir?

Kemal Öztürk 1969 tarihinde doğmuş olup Yazar olarak görev yapmaktadır.

Kemal Öztürk kaç yaşındadır?

Kemal Öztürk 1969 tarihinde doğmuş olup 49 yaşındadır.

Kemal Öztürk ne iş yapar?

Kemal Öztürk Yazar olarak görev yapmaktadır.

Kemal Öztürk nerelidir?

Kemal Öztürk Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1969-01-01