Mesir Macunu

Mesir Macunu

Mesir Macunu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesir Macunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Mesir Macunu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesir Macunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 218 mesir macunu haberi bulunmuştur.

Mesir macunu için ezilme tehlikesi atlattılar
Mesir macunu için ezilme tehlikesi atlattılarBu yıl 478’ncisi 24-29 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Manisa Mesir Macunu Festivali öncesinde gerçekleştirilen temsili karma töreninin ardından yüzlerce vatandaş kazandaki dualı Mesir’den alabilmek için adeta birbirlerini ezdi. Bazı vatandaşlar Mesir Macunu dolu kazanın içine düşerken ortaya renkli görüntüler çıktı. UNESCO tarafından insanlığın somut olmayan Kültürel Mirası’nda yer alan ve bu yıl 478’incisi 24-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali öncesinde bugün yapılan temsili karma töreninin ardından renkli görüntüler yaşandı. Yapılan duanın ardından kazana atılan 41 çeşit baharatın karıştırılmasının ardından meydanda bırakılan Mesir Macunu kazanı yüzlerce vatandaşın hücumuna uğradı. Evlerinden getirdikleri cezve, bardak, tabak ve poşetlere birçok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı Mesir Macunundan almak isteyen vatandaşlar ortaya renkli görüntülerin çıkmasına neden oldu. Her yerleri Mesir Macununa bulanan vatandaşların mutluluğu ise yüzlerinden okunurken bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi, Yavuz Sultan Selim’in eşi Ayşe Hafsa Sultan’ın yakalandığı hastalıktan Merkez Efendi tarafından 41 çeşit baharatın karışımı ile yapılan Mesir Macunuyla şifa bulmasının ardından Sultan tarafından yayımlanan ferman ile 478 yıldır Nevruz günü halka dağıtılan macunun birçok hastalığa şifa verdiğine inanılıyor
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları