MesutYar

Türk gazeteci, televizyoncu.
 
Yar, İstanbul Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede müzecilik ihtisası yaptı. 1985 yılında gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başlayan Yar, sırasıyla Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.
 
1994 yılında kurucuları arasında olduğu Kanal E'de ülkenin ilk ihtisas talk show'unu (By Night) yapan Yar bundan sonraki kariyerine televizyon öznesinde devam etti. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik görevlerinde bulundu. Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, Atv Avrupa, Türkçe Tv gibi kanallarda genel müdürlük yapan Mesut Yar, mesleğine paralel olarak edebiyatla da ilgilendi.
 
Çeşitli hikâye, şiir, ve ropörtaj kitapları yayımlanan Yar'ın halen Posta Gazetesi'nde televizyon eleştirmenliği yaptığı "Televizyon Hastası" isimli bir köşesi bulunmaktadır. Mesut Yar şu anda hafta içi her akşam CNN Türk'te Burada Laf Çok programını sunmaktadır.


Mesut Yar biyografisi

Mesut Yar kimdir?

Mesut Yar 17.04.1966 tarihinde doğmuş olup Televizyon programcısı olarak görev yapmaktadır.

Mesut Yar kaç yaşındadır?

Mesut Yar 17.04.1966 tarihinde doğmuş olup 53 yaşındadır.

Mesut Yar ne iş yapar?

Mesut Yar Televizyon programcısı olarak görev yapmaktadır.

Mesut Yar nerelidir?

Mesut Yar Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1966-04-17