Nuri Alço

Nuri Alço

Nuri Alço ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Alço haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Nuri Alço ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Alço haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 391 nuri alco haberi bulunmuştur.

Bu aracı görenler gözlerine inanamıyor
Bu aracı görenler gözlerine inanamıyorNevşehir’de üniversite öğrencisi olan 19 yaşındaki Tuncay Şahbaz 6 bin liraya aldığı otomobili 8 bin lira harcayarak adeta yeniden tasarladı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü öğrencisi olan 19 yaşındaki Tuncay Şahbaz 6 bin liraya aldığı 1987 model otomobili üzerinde yaptığı çalışmalar sonrasında adeta otomobili yeniden yaptı. 6 bin liraya aldığı otomobile 8 bin lira masraf yaparak, boya, krom detaylar, geri görüş kamerası, Nuri Alço kornası, merkezi otomatik kilit ve bir çok özellik yapan Şahbaz’ın otomobiline yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Otomobilini 3 ay önce aldığını ifade eden Tuncay Şahbaz hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade ederken yaptığı açıklamada, “Arabamız 1987 model. Aracımı aldığım zaman sadeydi. Bildiğiniz beyaz renk sade bir arabaydı. Ben biraz araç içerisinde uğraş yaptım. Dışının boyasını değiştirdim, krom detaylar taktım, geri görüş kamerası taktım, merkezi kilit sistemi ile aracımız otomatik kilitleniyor. Daha sayamadığım birçok özellikler aracıma yaptım. Aracımda biraz restorasyon yaptım ve aracımı nostaljik olmasını sağladım” dedi. “Şuanda aracıma 32 bin lira veriyorlar” Küçüklükten beri eski arabalara ilgisi olduğunu söyleyen 19 yaşındaki Tuncay Şahbaz, “Küçükken böyle eski arabalara ilgim vardı. Sonradan bu araçta denk gelince hayalimdeki aracı yapmaya karar verdim. Hoşuma gidiyordu elime de bir fırsat geçti böyle bir şey yaptım. Arabayı 6 bin liraya aldım bana böyle son haliyle yapmam için de 8 bin lira harcadım. Şuanda da Türkiye’nin birçok şehrinden arayıp aracımı soruyorlar. Son olarak 32 bin lira fiyat veren oldu. Ama ben şuan için aracımı satmayı düşünmüyorum” diye konuştu. “Al Yazmalım” fotoğrafı aracıma çok şey kattı Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın unutulmaz filmlerinden olan 'Al Yazmalım' filminden esinlendiğini belirten Tuncay Şahbaz aracının arka camına da filmden bir fotoğraf karesi yaptığını söyledi. Şahbaz, “Al Yazmalım filmindeki o kare aklıma geldi ve arac
27.04.2019Yaşam
Usta yönetmen Aram Gülyüz son yolculuğuna uğurlandı
Usta yönetmen Aram Gülyüz son yolculuğuna uğurlandıTürk sinemasının usta isimlerinden Aram Gülyüz son yolculuğuna uğurlandı. 87 yaşında hayata gözlerini yuman Gülyüz’ü, sevenleri yalnız bırakmadı. Usta yönetmen, Şişli’de bulunan Ermeni Mezarlığı’nda düzenlenen törenle eşi Gülay Gülyüz’ün yanına defnedildi. Cenaze törenine Aram Gülyüz’ün kız kardeşi Rita Hisarlı ve oğlu Ferdi Gülyüz’ün yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun ile İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ve ünlü sanatçılar Nuri Alço, Gürgen Öz, Gürkan Uygun ve Volkan Severcan gibi pek çok isim katıldı. “Yönetmenlerin en üstünde gelen bir yönetmendir “ Aram Gülyüz’ün ölümünün Türk sineması için büyük bir kayıp olduğunu belirten usta oyuncu Nuri Alço, “Gerçekten Türk sineması için en büyük kayıptır. Çünkü o kadar çok yönetmen yetiştirmiştir ki, yönetmenlerin en üstünde gelen bir yönetmendir. Binin üzerinde en fazla film çeken yönetmen. Çok güzel bir insandı. Yüreği güzel, kalbi güzel, saygılı, bu kadar kibar, bu kadar bağırmayan, sesi çıkmayan ve devamlı gülen bir yönetmen. En son Malatya Film Festivali’nde beraberdik. Orada söyleşilerine katıldım. Beraber söyleşiler yaptık. Çok büyük hizmetleri var. Bugün varsa Türk sineması onların sayesinde var. Hepimizin başı sağ olsun “ diye konuştu. Çoğu kez birlikte çalıştıklarını ve yüreği güzel bir insan olduğunu dile getiren Alço, “Birlikte oynadık. Film bittiği zaman evine davet ederdi. Yemekler yedirirdi. Hep beraber otururduk. Böyle kalbi, yüreği güzel bir insandı. Sert mizaçlı bir yönetmen değildi. Çok defalar çalıştık. Güzel bir insanı kaybettik“ dedi. 1958’de kurduğu Metro Filmi ile sinema hayatına adım atan Aram Gülyüz yıllarca yapımcı, yönetmen ve senarist koltuğunda birçok başarıya imza attı. 90’lı yılların sevilen dizisi Yaseminceye kadar 200’e yakın dizi ve filmin yönetmenliğini üstlendi.
4.09.2018Yaşam

Yazar Sonuçları