ÖmerErdoğan

Defans mevkinde forma giymiş Alman vatandaşlığı da bulunan Türk eski milli futbolcu.
 
Futbol Kariyeri
Futbola Almanya'da başladı. Babası altı-yedi yaşlarında bir altyapı takımına gönderdi. Sürekli idmanlara, maçlara götürdü. Futbolcu olmasında büyük katkısı vardı. 17 yaşında profesyonel oldu.
 
FC St. Pauli
18 yaşında Hamburg şehrinin bir takımı olan Sant Pauli'ye transfer oldu
 
Erzurumspor
1998-99 sezonunda Teknik direktörleri Hikmet Karaman'ın isteğiyle Erzurumspor'a transfer oldu. Burada iki sezon görev aldıktan sonra takımdan ayrıldı.
 
Diyarbakırspor
2001-02 sezonunda Diyarbakırspor'a transfer oldu ve iki sezon forma giydikten sonra Galatasaray'a transfer oldu.
 
Galatasaray
2002-03 sezonunda Fatih Terim tarafından büyük umutlarla Galatasaray'a transfer edildi. Fatih Terim'in Galatasaray'a kaptanı Bülent Korkmaz ve Barcelona'dan yeni transfer Frank de Boer'i tercih etmesi nedeniyle daha çok yedek kaldı. İlk yarıda birkaç maçta sonradan oyuna girdi. İkinci yarıda Galatasaray takımında gençleştirme operasyonu olunca bazı futbolcular kadro dışı kaldı ve Ömer düzenli olarak forma şansı buldu. Fakat Galatasaray'da Terim'in istifası ile göreve gelen teknik direktörlüğe Hagi, eski futbolcular affetti ve Ömer tekrar yedeğe düştü. Sezon sonunda da takımdan ayrıldı.
 
Malatyaspor
Galatasaray'dan Malatyaspor'a transfer oldu ve iki sezon forma giydi. Malatyaspor'da son maçlarda dört gol atarak dikkat çekti ve birçok kulübün dikkatini çekti.
 
Bursaspor
2006-07 sezonu öncesinde Bursaspor'a transfer oldu. Oyunuyla herkesin takdirini kazanan başarılı oyuncu, Bursaspor'da kaptanlığa kadar yükseldi, A milli takıma seçildi. 13.05.2013 tarihinde Bursa'da oynanan Bursaspor-Eskişehirspor maçı ile aktif futbol yaşantısına son vererek futbolu Bursaspor'da bıraktı.
 
Milli Takım
Türkiye A2 Milli Takımı
ilk kez 30 Nisan 2003 tarihinde Türkiye A2 ile Almanya'ya karşı giydiği maçta milli oldu.
 
Türkiye Milli Takımı
Türkiye A takıma ilk kez 27 Ağustos 2010 tarihinde aday kadroya çağrıldı.
 
Teknik Direktörlük Kariyeri
Ömer Erdoğan futbolculuğu bırakmasının ardından 2013 yılında antrenör oldu ve Ertuğrul Sağlam'ın Eskişehirspor'un başına geçmesiyele bu takımda yardımcı antrenörlük görevini üstlendi.


Ömer Erdoğan biyografisi

Ömer Erdoğan kimdir?

Ömer Erdoğan 03.05.1977 tarihinde doğmuş olup Futbolcu olarak görev yapmaktadır.

Ömer Erdoğan kaç yaşındadır?

Ömer Erdoğan 03.05.1977 tarihinde doğmuş olup 41 yaşındadır.

Ömer Erdoğan ne iş yapar?

Ömer Erdoğan Futbolcu olarak görev yapmaktadır.

Ömer Erdoğan nerelidir?

Ömer Erdoğan Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1977-05-03