Pancar

Pancar

Pancar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pancar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Pancar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pancar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.742 pancar haberi bulunmuştur.

Tarlalara inen domuzlar mahalleliyi mağdur etti
Tarlalara inen domuzlar mahalleliyi mağdur ettiKonya’nın Seydişehir ilçesinde tarlalara inen domuzlar pancar ve buğday ekili tarlalara büyük zarar verirken, çiftçiler ise bozulan tarlalarına ikinci ürün ekiyor. İlçeye bağlı Boyalı Mahallesi'nde dağdan akşam saatlerinde inen domuzlar özellikle buğday ve pancar ekili tarlalar ile sebze ekili bahçelere girerek buldukları her şeyi yiyerek ekili alanları bozarken, köylüler bozulan tarlalarına ikinci kez ekim yapıyor. Domuzlardan kurtulmak için çözüm arayan mahalle muhtarı Hasan Keçe ise Ordu Ünye’de 10 yıl önce domuzdan fındık bahçelerini korumak için geliştirilen domuzların indiği dağ tarafına tel çit yapmayı hedefliyor.Boyalı Mahallesi Muhtarı Hasan Keçe köyde ekili alanlara domuzların büyük zarar verdiğini ve çiftçilerin zor durumda olduğunu söyleyerek, “Pancar tarlalarının bozulmasından dolayı ikinci bir ürün ekiyorlar. Yüzde 85-90’ı yenen pancarın yerine tekrar kabak ekti, sulama yapıyor. Çiftçi zor durumda. Burada zarar büyük. Köyde sebze eken komşuların bütün bahçelerine domuz girmiş durumda. Tel örgü ile çevirenler kurtardı fakat diğer çiftçiler çok zor durumda. Devlet büyüklerinin buna el atmasını istiyoruz. Ordu Ünye Ziraat Odası Başkanından görüş aldık. On yıl önce de onlar fındık bahçelerinde bu işle uğraşmışlar. Fotoğraflarını gönderdi, mücadele sistemlerini tel örgü halinde. Köydeki en az 200 dönüm buğday ve arpaya, 150 dönüm de pancara zarar verdiğini domuzların takip ediyoruz. Bunun üzerine Seydişehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürlüğüne başvurduk. Bayram sonu görüşlerini alacağız. İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile bayram sonu proje yapacağız. KOSGEB’ e ayrıca ORKÖY’ e de başvuracağız. Takriben 400-500 bin lira Boyalı köyünün domuzdan gördüğü zarar var. Bunları devlet yetkililerine bildireceğiz, yardımlarını bekliyoruz” dedi.
8.06.2019Haberler
Bütün bedeni kanlar içindeydi
Bütün bedeni kanlar içindeydiAntalya'dan Uşak'ta ziyarete gittiği ailesine yardım için tarlada pancar makinesi kullanan Binnaz Sertçelik, 14 Kasım 2018'de, makineye sıkışan taşı çıkarmak için altına girdi.Sertçelik, bu sırada esen rüzgarın etkisiyle uzun saçlarını şafta kaptırdı. Saçlarının koptuğunu hisseden Sertçelik, makineyi durdurmak için uzun süre kumandayı aradı. Uzakta duran kumandayı ayağıyla kendisine çeken genç kadın, pancar makinesini durdurdu.Kendisini pancar makinesinden kurtaran Sertçelik, bütün bedeni kan içinde traktöre bindi. Binnaz Sertçelik, 1,5 kilometre uzaklıktaki evine gitti. Uşak'ta götürüldüğü hastanede ilk müdahalesi yapılan Sertçelik, ambulans helikopterle getirildiği Antalya'da, olaydan 53 saat sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Uzman Dr. Asım Uslu tarafından ameliyata alındı. Sertçelik'in kopan kafa derisi yerine dikildi.Kazadan aylar sonra artık tamamen sağlığına kavuşarak, normal yaşamına dönen Binnaz Sertçelik, "Geçirdiğim kaza çok korkunçtu; ama Allah'tan geldiğini biliyordum. Çok zordu. Hem benim hem ailem için. Onlar beni kazadan hemen sonra o halde görmüştü. Çok şükür atlattım" dedi.Televizyonlarda yer alan haberlerde kendi görüntülerini hala izleyemediğini belirten Sertçelik, "İnternetten açıyorum izlemek için ama tüylerim diken diken oluyor. İzleyemiyorum" diye konuştu.
18.03.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar