RecepAltepe

Türk siyasetçi. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamladı.Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi , 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı.
Refah Partisi İl Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı, Fazilet Partisi Genel Merkez Müfettişliği yaptı.
1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği´ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu. Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri´nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları´nda görev yaptı
Recep Altepe, 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde ise AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
Aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşıdır.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.


Recep Altepe biyografisi

Recep Altepe kimdir?

Recep Altepe 1959 tarihinde doğmuş olup Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Recep Altepe kaç yaşındadır?

Recep Altepe 1959 tarihinde doğmuş olup 59 yaşındadır.

Recep Altepe ne iş yapar?

Recep Altepe Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Recep Altepe nerelidir?

Recep Altepe Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1959-01-01