Selim Koray

Türk iş adamı, eski Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi.
 
Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Michigan Üniversitesi'nde okuyarak devam ettirdi. Koray Holding'in kurucusu ve eski Fenerbahçe Basketbol Takımı kaptanı Ayduk Esat Koray'ın üç çocuğundan biridir.
 
Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonunda önce Milli Takımlar'dan Sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayan Selim Koray, sonrasında Futbol Gelişim Direktörlüğü'nden sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu ve 2 Kasım 2013 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü olağanüstü kongresinde Mehmet Ali Aydınlar'ın listesinde olduğu için TFF'deki görevinden istifa etti.
 
Koray Holding'e bağlı hem yurt dışında hem de yurt içinde büyük projelerin altında imzası bulunan inşaat şirketi Koray İnşaat'ın yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Selim Koray ayrıca Koray Holding'e bağlı bütün şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.
 
Evli ve 2 çocuk babası olan Selim Koray ayrıca İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Voleybol ve aktif olarak golf ile ilgilenmektedir. Ali Koç'un başkanlığını yaptığı 1907 Fenerbahçe Derneği'nin kurucularındandır. Istanbul Golf Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisidir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir.


Selim Koray biyografisi

Selim Koray kimdir?

Selim Koray tarihinde doğmuş olup İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Selim Koray kaç yaşındadır?

Selim Koray tarihinde doğmuş olup yaşındadır.

Selim Koray ne iş yapar?

Selim Koray İşadamı olarak görev yapmaktadır.

Selim Koray nerelidir?

Selim Koray Türkiye vatandaşıdır.