SerdarAkinan

Gazeteci, yazar, televizyoncu ve iş adamı. Ayrıca SKY Türk adlı haber kanalında Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.
 
1987’de Milliyet Gazetesi'nde daha 17 yaşında gazeteciliğe başladı. Cumhuriyet Gazetesinde çalıştı. İlk özel televizyon Star'da televizyon haberciliğine adım attı. 1992 yılında görüntülü haber dalında iki ayrı birincilik ödülü aldı. Haber programı 32. Gün'ün görsel yönetmenlik, muhabirlik, kameramanlık yaptı. Daha sonra ABD'ye gitti. Star TV'nin Washington temsilcisi oldu. Türkiye'ye döndüğünde ilk olarak Number One TV'nin başında görev aldı. Haber kanalları CNN Türk, NTV ve Habertürk'ün kuruluşlarında kanalların başındaydı. SkyTurk kanalının kuruluşunda rol aldıktan sonra bu kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Akşam gazetesinde köşe yazarıydı. İşten çıkarıldıktan sonra Vagus.tv adında bir haber portalı açtı.
 
Kitapları
Neo-Takiye
Kan Uykusu (2007)
Soğuk Barış (2008)
Kan Uykusu Kınalı Türkü (2008)
Sahi Beni Neden Almadılar? (2013)


Serdar Akinan biyografisi

Serdar Akinan kimdir?

Serdar Akinan 1968 tarihinde doğmuş olup Gazeteci olarak görev yapmaktadır.

Serdar Akinan kaç yaşındadır?

Serdar Akinan 1968 tarihinde doğmuş olup 51 yaşındadır.

Serdar Akinan ne iş yapar?

Serdar Akinan Gazeteci olarak görev yapmaktadır.

Serdar Akinan nerelidir?

Serdar Akinan Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1968-01-01

 • Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kimdir?

  Saba Tümer kimdir? sorusu merakla araştırılıyor. Güzelliği ve başarılarıyla ön planda olmayı başaran Saba Tümer hakkında merak edilen bilgileri derledik. İşte Saba Tümer kimdir sorusunun yanıtı...

  13.04.2018, Gündem
 • Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kimdir?

  Saba Tümer kimdir? Güzelliği ve başarılarıyla dikkatleri üzerine toplayan Saba Tümer 16 Mart gecesi Beyaz Show a konuk oluyor. İşte Saba Tümer hakkında merak edilen bilgiler...

  16.03.2018, Gündem
 • Vagus.tv neden engellendi?

  Gazeteci Serdar Akinan a ait vagus.tv internet sitesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla TİB tarafından kapatıldı.

  01.01.1900, İstanbul
 • Hükümet interneti fütursuzca kontrol edecek Hükümet interneti fütursuzca kontrol edecek

  Kurucusu olduğu vogus.tv internet sitesi, Türkiye deki yolsuzluk operasyonu konusunda yaptığı haberler yüzünden kapatılan gazeteci Serdar Akinan, yapılan yasa değişikliğiyle, hükümetin, interneti istediği

  06.02.2014, İlginç,
 • Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kimdir?

  Saba Tümer bu akşam ekranların sevilen yarışma programı Beyaz Show a konuk oluyor. Kanal D ekranının vazgeçilmez Talk-Show programı Beyaz Show da Saba Tümer in sergileyeceği performans merak ediliyor. Peki Saba Tümer kimdir? İşte ayrıntılar...

  31.03.2016, Gündem
 • Tanınmış isimlerden 5 yeni mekân

  27.02.2016, Magazin
 • Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kimdir?

  Saba Tümer bu akşam ekranların sevilerek izlenen programı 3 Adam a konuk oluyor. TV 8 ekranlarının Çarşamba akşamları kahkahası bol programı 3 Adam ın bu haftaki konukları arasında Simge Sağın, Buray, Seda Akgül ve Saba Tümer bulunuyor. Peki Saba Tümer kimdir? İşte Saba Tümer ile ilgili bilinmeyenler..

  02.12.2015, Gündem
 • ‘ÇiFTTLiK’TEN MASAYA...

  18.08.2014, Cadde
 • 3D BiTTi 4K VERELiM

  01.03.2014, Magazin
 • Vagus.tv neden engellendi?

  Gazeteci Serdar Akinan a ait vagus.tv internet sitesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla TİB tarafından kapatıldı.

  26.01.2014, Gündem
 • Savcılık bitti...

  26.01.2014, Gündem
 • Balbay ın tahliyesi için kim ne dedi? Balbay ın tahliyesi için kim ne dedi?

  CHP İzmir milletvekili, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay”ın, 4 yıl 227 gün süren mahpusluk günlerinin ardından özgürlüğüne kavuşmasına gösterilen tepkiler, Türk siyaset hayatında benzerine az raslanır bir tablo oluşturdu. Tahliye kararı, CHP”de bayram havası yaratırken; hükümet ile Ak Parti sözcülerinin bunu sevinçle karşılaması dikkat çekti.

  09.12.2013, Gündem
 • SERDAR AKİNAN’IN YAŞATTIĞI DEJAVU

  16.07.2013, Cadde
 • ‘Best of Survivor’ yapılsa olay olur

  06.07.2013, Magazin
 • Suriye den atılan ve Türkiye Akçakale ye düşen top mermisi bir mesaj mı? Suriye den atılan bomba Türkiye Akçakale ye düştü!

  Türkiye Akçakale yi günlerdir huzursuz eden savaş ortamında bugün korkulan oldu. Biri anne 4 çocuğun hayatını kaybettiği 13 kişinin de yaralandığı Akçakale ye düşen top mermesi, Suriye tarafından bir kaza mı kasıtlı mı atıldı? İşte şimdi bunun yanıtı aranıyor. Başbakan Erdoğan, üçlü zirve yapmak üzere Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel i Başbakanlık Konutu na çağırdı. Bu konuyla ilgili hükümet kanadından ilk açıklamayı Beşir Atalay yaptı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Şanlıurfa nın Akçakale ilçesine top mermisi düşmesi sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili, Çok ileri ve vahim gelişme dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akçakale ye top mermisi düşmesiyle ilgili olarak, Gereğinin yapılacağını tüm dünyanın bilmesini istiyoruz dedi. 5 kişinin hayatını kaybettiği vahim olayı TGRT televizyonuna değerlendiren Başbakan Yardımcısı Atalay, Çok ileri ve vahim gelişme. Bu olaylar, Türkiye yi Suriye ye çekmek içindir dedi.Dışişleri olay sonrasında alarma geçti, Dışişleri Bakanı Davutoğlu bürokratları ile toplantıya geçti. Dünyada da heyecan yaratan bombayı Ankara bir kaza olarak mı yorumlayacak yoksa kırmızı çizginin aşılması olarak mı tartışılıyorMilliyet Yazarı Aslı Aydıntaşbaş, Türkiye aylardır topraklarına yönelik saldırıyı durduramıyor, dünyanın gözü şimdi bölge liderliğine oynayan Türkiye nin ne yapacağına çevrildi. Dünyada heyecan yarattı, Ankara kulislerine göre bu olay Türkiye nin karizmasını çizdi.

  03.10.2012, Gündem
 • GÜNÜN MEKANI

  Gazeteci Serdar Akinan ve kardeşi Serhat Akinan’ın açtığı Akasya Restoran, Büyükada’nın nostaljik atmosferinde misafirlerini ağırlıyor.

  23.08.2012, Cadde 34
 • Sığınmacı terörü

  11.08.2012, Gündem
 • Bu pazartesi koşturmalı geçecek

  05.07.2012, Cadde
 • Polisler de fişlenmiş Polisler de fişlenmiş

  Basılmayan ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabı nedeniyle gözaltına alınan ve OdaTV davasında 1 yıl tutuklu kalan Şık, ‘Pusu- Devletin Yeni Sahipleri’ adlı kitabında birbirinden ilginç iddialar ortaya attı. Şık’ın kitabında, polislerin nasıl fişlendiği de yer alıyor

  05.07.2012, Gündem
 • Terör tehdidiyle anayasal statü

  21.05.2011, Siyaset