SeyfiDursunoğlu

Türk sahne sanatçısı, şarkıcı, dansçı. 1932 yılında Trabzon'da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.
 
Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.
 
Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.
 
1970'lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı.
 
Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.
 
2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı.
 
2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu.
 
2012 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak kaşımıza çıkmıştır ve Bu benim son kantom diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını açıklamıştır.
 
Ve yıl 2013 Benzemez Kimse Sana (Show TV) Programında jüri üyesidir.Fakat TMSF Show tv'yi satışa çıkardığı için juri üyesi olduğu "Benzemez Kimse Sana" programı yayından kaldırılmıştır. Program sona ermiştir. Seyfi Dursunoğlu şuan "Doritos Akademi" reklamlarında oynamaktadır. Huysuz Virjin tiplemesiyle Doritos reklamlarına devam etmektedir.


Seyfi Dursunoğlu biyografisi

Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Seyfi Dursunoğlu 01.10.1932 tarihinde doğmuş olup Sahne sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

Seyfi Dursunoğlu kaç yaşındadır?

Seyfi Dursunoğlu 01.10.1932 tarihinde doğmuş olup 86 yaşındadır.

Seyfi Dursunoğlu ne iş yapar?

Seyfi Dursunoğlu Sahne sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

Seyfi Dursunoğlu nerelidir?

Seyfi Dursunoğlu Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1932-10-01