sömestr tatili

sömestr tatili

Son dakika sömestr tatili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sömestr tatili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sömestr tatili haber sayfamızda...

sömestr tatili haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 395 somestr tatili haberi bulunmuştur.

Uludağ’da yoğun sis altında nefes kesen kurtarma tatbikatı
Uludağ’da yoğun sis altında nefes kesen kurtarma tatbikatıUludağ’da yoğun sis altında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri tarafından yapılan kurtarma tatbikatı nefesleri kesti. Senaryo gereği kayak yaparken pistten çıkarak ayağını kıran bir kayakçı daha sonradan konum bilgisi bildirilen kar motosikletli JAK timleri tarafından yoğun sis altında arandı. Yaralı kayakçı kar motosikleti arkasına takılan sedye ile pistten aşağıya indirilirken tatilciler olanları meraklı gözlerle izledi. Uludağ’da devam eden sömestr tatili dolayısıyla Bursa Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timleri bölgede geniş kapsamlı arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Senaryo gereği ayağı kırılan bir kayakçı Cennet Kaya ve Dut Yeli pistlerinin kesişim noktasında bir yere konumlandırıldı. 156 Jandarma İhbar Hattını telefonla arayan yaralı kayakçı bölgesini tarif ederek yardım istedi. İhbarın alınmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı'ndaki harekat merkezi telefon sinyalinden anında yaralı kayakçının konumunu belirleyerek Uludağ’daki JAK timlerine bildirdi.Bunun üzeri oteller bölgesindeki JAK komuta merkezinden çıkan 3 ekip, kar motosikletlerine atlayarak yaralı kayakçının bulunduğu bölgeye doğru yola çıktı. Yoğun sis altında kar motosikletleriyle yapılan kurtarma tatbikatı İHA kamerası tarafından anbean görüntülendi. Uludağ’ın zorlu yamaçlarından büyük bir ustalıkla tırmanan kar motosikletli JAK timleri bir süre gerçekleştirdikleri yaya aramanın sonunda yaralı kayakçıya ulaştı.Yaralı kayakçıya ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Uzun süre soğukta beklediği için hipotermi riski bulunan kayakçı rüzgar geçirmeyen kurtarma battaniyesine sarılarak sedyeye alındı. Büyük bir titizlikle sedye ile kar motosikletine bağlanan yaralı kayakçı yoğun sise rağmen pistlerden aşağıya indirilerek 112 ekiplerine teslim edildi. Yaralının bulunduğu kar motosikletinin geçişi sırasında kaymayı bırakan tatilciler büyük bir merakla JAK timlerinin geçişini izledi.Jandarma Arama Kurtarma (JAK)
11.09.2019Yaşam
Sömestr tatili Akdağ Kayak Merkezi’ne damga vurdu
Sömestr tatili Akdağ Kayak Merkezi’ne damga vurduOkulların sömestr tatiline girmesinin ardından ailesiyle birlikte vakit geçirmek isteyen yüzlerce vatandaş, soluğu Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde aldı. Sıfırın altına inen hava sıcaklığı nedeniyle ise adeta tüm ilçe buz tuttu.Samsun'un yüksek kesimlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle Ladik ilçesinde bulunan meşhur Akdağ Kayak Merkezi, sezona ne kadar geç başlamış olsa da, sömestr tatiliyle birlikte yerli turist sayısını bir anda zirveye çıkardı. Bu yıl kara hasret kalan vatandaşlar, sömestr tatilinin de verdiği rahatlıkla Akdağ Kayak Merkezi’ne akın etti. Dondurucu soğuğa rağmen eş, dost, çoluk çocuk demeden 7’den 70’e herkes, kayak keyfi yaparak karın tadını çıkardı. Özellikle Rize, Trabzon ve Ordu gibi çevre illerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kayak merkezine, İstanbul ve Ankara gibi uzak illerden gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. İlk kez kayak keyfi yaşayacak olan vatandaşların yaşadıkları mutluluk ise, İHA objektiflerine yansıdı.Sömestr tatili nedeniyle Ladik ilçesine gelerek kar ve kayak keyfi yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, “Dondurucu soğuk olmasına rağmen rahatlıkla eğlenebiliyoruz. Burası çok güzel. Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz. Kayak müthiş bir şey. Yarı yıl tatilini bu şekilde değerlendiriyoruz” dediler.Ladik Gölü buz tuttu Ladik ilçesinin şehir merkezinde objektiflere yansıyan görüntüler ise adeta buz devrini andırdı. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle, 262 hektarlık bir alana sahip olan Ladik Gölü'nün yüzeyi buz tuttu.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları