Sophia Loren

Sophia Loren

Sophia Loren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sophia Loren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Sophia Loren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sophia Loren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 287 sophia loren haberi bulunmuştur.

Ute Lemper 28 Nisanda Cemal Reşit Reyde
Ute Lemper 28 Nisan'da Cemal Reşit Rey'deKurt Weill'in repertuvarına adanan ve uluslararası çıkışını sağlayan müzikallerden sonra bir kabare yıldızı olarak tüm dünyada parlayan Ute Lemper, 28 Nisan'da, İstanbul'a Cemal Reşit Rey'e geliyor.İlk olarak Andrew Lloyd Webber'in ünlü müzikali Cats'in Viyana'daki sahnesinde 1983 yılında dikkatleri çeken Lemper, iki sene sonra yine meşhur bir müzikal komedide Peter Pan'de rol alarak ismini duyurmaya başladı. 1986 senesinde Avrupa'da yeniden sahnelenmeye başlayan Cabaret müzikalinde ünlü Sally Bowles rolünü üstlenen Lemper, aynı rolün Paris prodüksiyonunda unutulmaz performansı sayesinde 1987 yılında Paris'in efsanevi müzikholü Théâtre Mogador'da dağıtılan Fransız Molière Tiyatro Ödülleri’nde "En İyi Sanatçı" ödülünün sahibi oldu. 1991 yılında Peter Greenaway'in yönettiği ünlü Shakespeare oyunu Fırtına'dan uyarlanan "Prospero'nun Kitapları" ile sinemada da şık bir adım atan sanatçı, 1994 yılında Julia Roberts ve Sophia Loren gibi dev isimlerin oynadığı ve büyük ses getiren Robert Altman'ın "Hazır Giyim - Pret A Porter" filminde de rol aldı. 90’lar boyunca birçok televizyon filmi ve dizisinde oynayan Lemper, eleştirmenlerin bir şekilde Ute Lemper’in En İyileri olarak değerlendirdiği ve Lemper’in yaptığı tüm işlerden en iyi bölümleri sunan gösterisi "Last Tango in Berlin- Berlin'de Son Tango" ile 28 Nisan'da Cemal Reşit Rey'e geliyor.
21.04.2015Nevidyo

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler