Truva Atı

Truva Atı

Truva Atı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Truva Atı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Truva Atı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Truva Atı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 405 truva ati haberi bulunmuştur.

- Neden her belediye seçiminde İzmirde yaşam tarzı polemiği ön plana çıkıyor
- Neden her belediye seçiminde İzmir'de yaşam tarzı polemiği ön plana çıkıyor?Denizli'de sevilen bir başkandınız. Sonra milletvekili oldunuz. Ekonomi bakanlığı yaptınız. Şimdi de İzmir'e belediye başkan adayısınız. Uzun zamandır İzmir'de CHP kazanıyor. Sizin de "Tartışılacak konu yaşam tarzı değil" şeklinde ifadeniz var ama İzmirli seçmen baktığımızda hala bunu tartışıyor. Neden her belediye seçiminde İzmir'de yaşam tarzı polemiği ön plana çıkıyor?  İzmir dünyanın en güzel şehri. Heredot'un dediği gibi 'Gök kubbe altında yaratılmış en güzel şehir.' İzmir'de yaşam problemi ve yaşam tarzı tartışması maalesef İzmir'in problemlerinin üzerine ideolojik bir perdeyle örtmek veya mazeret yaratmakla ilgili ortaya konulan bir Truva atı olarak görüyorum. İzmir'de yaşam konusu hala tartışma konusu yapmak, İzmir'in gündeminde tutmaya çalışmak, en hafif tabiriyle en büyük haksızlık, saygısızlıktır diye düşünüyorum. Hele hele bunu 21. yüzyılda tartışıyorsak bugün, ben gericilik ve yobazlık olarak görüyorum. İzmir'in meselesi yaşam tarzı değildir. İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir.
13.02.2019Televizyon
Truva Atından düşen adam can verdi
Truva Atı'ndan düşen adam can verdiÇanakkale’de Truva Atı'na tırmanan şahıs, yere düşerek feci şekilde can verdi. 2012 ve 2015 yılında da Truva Atı’nın üstüne çıkan Mestan G. kameralara böyle yansımıştı. Çanakkale'de, Mestan Güney (55) adlı şahıs, Brad Pitt’in rol aldığı Troy adlı filmde kullanıldıktan sonra Kordon boyunda sergilenen 12,6 metre yükseklikteki atın üzerine tırmandı. Vatandaşların uyarılarına aldırış etmeyen , “Bana bir şey olmaz” diyen Mestan Güney 12.6 metre yüksekliğindeki atın üzerinden dengesini kaybederek, düştü ve feci şekilde düşerek yaralandı. Olayın ardından emniyet ekiplerini ve 112 Acil servis ekiplerinin müdahale ettiği yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak şahıs tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Olayı anlatan görgü tanığı Hayrettin Etik, "Yukarıda bir şeyler konuşuyordu. Hatta buradaki arkadaşlarda itfaiye gelecek diye bağırıyorlardı. İtfaiye gelecek diye bağırırken, 'Bana bir şey olmaz' diye bağırdı. 'Bana bir şey olmaz' deyince bu tarafa doğru geçti. İp koptu orada. İp kopunca, yere çakıldı" dedi. Mestan Güney'in 2012 yılının Ocak ayında da Çanakkale Valiliğinden memleketine gitmek için yol parası istemiş, yardım alamayınca Truva atına çıkarak eylem yapmıştı. Mestan Güney'in 2015 yılında ise Truva Atı’nın üstüne gösteri yapmak için çıktığı görüntüler, kameralara yansımıştı.
12.11.2017Yaşam

Yazar Sonuçları