Ucuz Et

Ucuz Et

Ucuz Et ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ucuz Et haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Ucuz Et ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ucuz Et haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.367 ucuz et haberi bulunmuştur.

Ramazan öncesi ucuz et kuyruğu
Ramazan öncesi ucuz et kuyruğuBingöl’de Ramazan arifesinde ucuz et almak isteyenler kuyruk oluşturdu. Et ve Süt Kurumu Bingöl Satış Mağazasında kasapta kilosu 39 liradan satılan kıymayı 29 liradan, 41 liradan satılan dana kuşbaşıyı ise 31 liradan almak için kuyruk oluşturdu. Zaman zaman uzun kuyrukların oluştuğu satış mağazasında, vatandaşlar ortalama 1'er kilo et ve kıyma aldı.Her ramazan öncesi bu yoğunluk ile karşılaştıklarını belirten Kurum Müdürü Burhan Coşkun, “Ramazan dolayısıyla fiyatlardan dolayı yaşanan bir yoğunluk var. Kasaplarda fiyatlar yüksek olduğundan dolayı Et ve Süt Kurumu’na rağbet bir hayli fazla. Kurum olarak 17 kasabımızla sadece mağaza için ortalama 20 büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapıyoruz. İlimiz dışında Tunceli, Muş, Elazığ ve Malatya’nın da et ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.Kasaplara göre vatandaşların 10 TL’ye yakın bir avantajı olduğunu belirten Coşkun, “Et fiyatlarımız kuş başı 31 TL, kıyma 28,75 kuruş ve biftek 36 TL’den vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Vatandaşa daha kaliteli, daha lezzetli ürünler sunuyoruz, sunmaya devam edeceğiz. Bu kalabalık her ramazan ayında ve bayramlarda yaşanan bir durum” diye bilgi verdi.Kalabalıktan dolayı et alamadığını aktaran Ahmet Kaynar, “Ramazan öncesi et ve kıymamızı almaya geldik. Bu kurumun eti hem temiz hem hijyenik hem de ucuzdur"şeklinde konuştu.Et alışverişini son güne bıraktıklarını ifade eden Hasan Berdibek'de, “Ramazan’a bir gün kala et alışverişimizi yapmak için et ve süt kurumuna geldik. Buranın etleri kasap ve marketlere göre daha hijyenik daha ucuz olduğu için tercih ediyoruz. Geldiğimizde yoğun bir kalabalık ile karşılaştık. Sabah saatlerinde geldik et kalmadı ama kesimi devam ediyor. Ramazan öncesi hazırlıklarımızı son güne bıraktık biraz da bunun azizliğine uğradık”ifadelerini kullandı.
11.09.2019Haberler
Kasaplardan ucuz et formülü
Kasaplardan ucuz et formülüTÜRKİYE Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, kilosu 30 lira olan ithal etin, yağ oranı ve paket darası düşürüldüğü zaman 750 gram saf ete denk geldiğini kaydetti. Yardımcı, Etin kilosu 30 liraya değil 38 liraya denk geliyor. KDV almasınlar biz de 38-40 liradan et satabiliriz dedi. Osman Yardımcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın halka ucuz et yedirmeyi ilke edindiğini, kasaplar olarak da bunu desteklediklerini söyledi. Buna yönelik ithal edilen etin kilosunun 30 liradan yarımşar kiloluk paketler halinde satıldığını hatırlatan Yardımcı, bu 1 kilo etin 200 gramının yağ olduğunu, bunun paketin üstündeki yazıdan anlaşıldığını kaydetti. Yardımcı, Bir kilo etten 200 gramı düşersek 800 gram eder. Yarımşar kilo olduğu için iki ayrı paketin darasını 25'şer gram olarak düşersek et 750 grama denk gelir dedi. 'SAF ET 1 KİLO DEĞİL 750 GRAM' Ucuz etin kıyılmayıp yağ içinde görünmesi durumunda vatandaşların çoğunluğunun bu eti almayacağını söyleyen Yardımcı, kasapların kendi dükkanlarında etin üstündeki yağı bile aldığını söyledi. Yardımcı, Vatandaş yağsız et istiyor. Bugün 750 gram eti vatandaş 1 kilo saf et diye satın alıyor. Bunu yeniden hesapladığımızda etin kilosu 30 liraya değil 38 liraya denk geliyor. Bakanlık bu ithal etten vergi almıyor. Bizden de KDV'yi almasınlar o zaman biz de 38 ile 40 liradan et satabiliriz. Böylece vatandaşı zorla yağ yedirmeye tabii tutmayız. Biz vatandaşın kaliteli ve kendi malını yemesini istiyoruz diye konuştu. '38 LİRADAN SATABİLİRİZ' İthal etin besicilik yapanları da tehdit ettiğini ileri süren Osman Yardımcı, besicilerin işi bırakması durumunda onları geri döndürmenin çok zor olduğunu vurguladı. Yardımcı, Bakan bey de haklı, vatandaş ucuz et yesin. Bakan bey üreticiye, çiftçiye destek verdi, biz kasaplara hiçbir şey vermedi. Kasapların KDV'sini kaldırsın dışarıyla biz de rekabet edelim. KDV'yi ka
11.09.2019Haberler
Kırmızı ette indirim, kasaplarda ve hayvan pazarında hareketliliği arttırdı
Kırmızı ette indirim, kasaplarda ve hayvan pazarında hareketliliği arttırdıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ‘ucuz et satışı’ açıklamasının ardından fiyatların düştüğü Van’da; kasap ve canlı hayvan pazarında hareketlilik arttı. Van’daki bazı kasaplarda kemiksiz dana etinin kilosu 43 TL’den 38 TL’ye, koyun etinin kilosu 35 TL’den 30 TL’ye ve kuzu etinin kilosu da 42 TL’den 36 TL’ye kadar düştü. Yapılan indirimin ardından satış ve taleplerin arttığını belirten Vanlı kasaplar, Van etinin ithal etten daha lezzetli olduğunu söylediler. İthal etin gelmesiyle birlikte yerli ette zorunlu indirim yaptıklarını ifade eden Naci Bahadır isimli kasap, “İthal et biz kasaplar için değil, ama vatandaş için gelmesi iyi oldu. İster istemez bizim kasapları etkiliyor. Bizimde daha uygun satabilmemiz için, eti uygun alabilmemiz gerekiyor. Piyasanın genelinde 2 lira düşüş yaşandı. Öncesinde satışlarımız 40 liranın üzerindeyken, şu an dana kemiksiz etin kilogram fiyatını 38 liraya satıyoruz. Kuzu kemikli etin kilogram fiyatını da 38-40 lira arasında satıyorken şu an 35 liraya kadar indirmiş bulunmaktayız. Yerli et, ithal etle bir olmaz. Etin tadı da yediği ottan kaynaklanıyor” dedi.“Fiyatları baya düşürdük” İşlerindeki yoğunluğun düşmemesi için kırmızı et fiyatlarını indirdiklerini dile getiren İbrahim Gezer isimli kasap ise, “Kemiksiz dana etinin kilogram fiyatı 42-43 liradan 38 liraya, koyun etinin 35 liradan 30 liraya ve kuzu etinin kilogram fiyatını ise 42 liradan 36 liraya düşürdük. Yani fiyatları baya düşürdük. İthal ette bizde yok. Yerli et daha lezzetlidir. Ancak ithal et şoklu gelirse güzel olmaz. Bizler de mecbur işimiz olsun diye fiyatları indirdik” diye konuştu.
11.09.2019Haberler
Ağrı’da vatandaşlar ucuz et yiyor
Ağrı’da vatandaşlar ucuz et yiyorAğrı’da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın talimatları doğrultusunda 2 markette ucuza satılan etler nedeniyle indirime giden bazı kasaplar etin kilosunu 30 liradan satıyor. Türkiye’nin en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Ağrı’da bazı kasaplar, Et ve Süt Kurumunun 81 il ve ilçelerde şubeleri olan 2 markete et temin etmesi ile birlikte harekete geçerek et fiyatlarında indirime gitti. Kentte, kasaplar arasında her geçen gün Bakan Fakıbaba’ya destek artarken, et satışlarında artış yaşanıyor."İnsanların ucuza et yemeye hakkı var" Ülkenin hayvancılık merkezlerinden biri olarak gösterilen kentte Bakan Fakıbaba’ya destek veren kasaplardan Şener Kaplan, aile olarak 42 yıldır kasaplık yaptıklarını ve kentin en eski kasaplarından olduklarını söyledi. Et fiyatlarında indirime gidilmesi ile yoksul vatandaşların yüzünün güldüğünü dile getiren Kaplan, Bakan Fakıbaba’nın talimatı ile indirime gidilen et fiyatları nedeniyle kasapların ve tüketicilerin durumdan memnun olduklarını belirtti. Bazı üreticilerin et indiriminden şikayetçi olduklarını vurgulayan Kaplan, "Hayvanların en fazla bulunduğu ve tüketildiği doğu bölgesinde yaşıyoruz. Böyle bir durumda biz etlere indirim yaptık. Bazı arkadaşlar her ne kadar tepki gösterse de insanların ucuza et yemeye hakkı var. Bunun için biz de Tarım Bakanımız Fakıbaba’ya yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu an kuşbaşı etin kilosu 30, kıyma 29, kemikli dana eti 25, kemikli kuzu etini ise 24 liradan satıyoruz. Vatandaşlar indirimleri güzel karşılıyor" dedi.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar