Yöresel Yiyecek

Yöresel Yiyecek

Yöresel Yiyecek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yöresel Yiyecek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Yöresel Yiyecek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yöresel Yiyecek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 151 yoresel yiyecek haberi bulunmuştur.

Milyon dolarlık Hint düğününün kına töreni için ada kapatıldı
Milyon dolarlık Hint düğününün kına töreni için ada kapatıldıHindistan’ın en ünlü işadamlarından biri olan ünlü gayrimenkul şirketi M3M Group'un başkanı ve Jr. Trump’ın ortağı Basant Bansal oğlunun düğünü için Muğla’nın Bodrum İlçesi’ni tercih etti. 4 gün 4 gece sürecek olan düğünün Mehendi ve kına töreni için ada kapatıldı. 5 milyon dolar harcanan düğün için adaya Tarihi Kapalı Çarşının minyatürü kuruldu. Hindistan’ın önemli iş adamlarından gayrimenkul şirketi M3M Group'un başkanı ve Jr. Trump’un ortağı Basant Bansal ‘ın oğlu Pıyush Bansal Bodrum’da dünya evine girecek. İşadamının ailesi ve yakınları Bodrum Havaalanına 3 uçak ve 15’e yakın özel jetle geldi. Yakınları ve ailesinin konaklaması için Bodrum’un en büyük 2 Deluxe otelini kapatan Kansal’ın 4 gün sürecek olan düğün için yaklaşık 5 milyon dolar harcadığı öğrenildi.Kına için aşk adasını kapattılar Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çifti geleneksel Mehendi ve Kına töreni için Rixos Premium Bodrum’un aşk adasını kapattı. Yaklaşık 500 davetlinin katıldığı kına törenine gelin Divya Aggarwal üstü açık 1966 model bir klasik araçla konvoy eşliğinde geldi. Mehter takımının hücum marşı eşliğinde adaya giriş yapan gelini Damat kapıda karşıladı. Misafirleri selamlayan gelin ve damat daha sonra Mehdi töreni için ellerine hint kınası yaptırdı.Adaya Kapalı Çarşı kuruldu Hint yemekleri ikram edilen kına töreninde Türkiye’ye özgü lezzetler de misafirlerin beğenisine sunuldu. İstanbul Eminönün de bulunan tarihi Kapalı çarşının benzeri adaya kuruldu. Hintli misafirlerin büyük ilgi gösterdiği Kapalı Çarşıda geleneksel Türk lezzetleri ve yöresel ürünler sergilendi.18 Kamyonla 1 ton malzeme taşındı Kına töreninde misafirler için hazırlanan yiyecek ve içecekler İstanbul’dan getirtildi. 18 kamyonla 1 ton gıda malzemesi taşındığı öğrenildi. Hindistana ve Türkiye’ye özgü lezzetleri 55 aşçı hazırladı. Misafirlere hizmet etmek için ise yaklaşık 1500 kişi görev aldı.10 Ülkeden misafir geldi Pıyush Bansal ve Divya Aggarwa
11.05.2018Haberler
Antalyada 1 milyon liralık Hint düğünü
Antalya'da 1 milyon liralık Hint düğünüAntalya’da Hint düğünü sezonu açıldı. 3 gün 3 gece süren ve 1 milyon dolara mal yılın ilk Hint düğünü sona erdi. Üç gün üç gecelik yılın ilk Hint düğünü, Belek Turizm Merkezi'nde bulunan beş yıldızlı otellerden birinde 3 gün önce, gelini dört kişinin taht üzerinde taşımasıyla başladı. Hindistan'ın önemli iş adamlarından Arjun Khatri'nin oğlu Kunal Khatri ile yine iş adamı Hiralal Tharwani'nin kızı Shena Tharwani Antalya’da dünyaevine girdi. Gelin Tharwani, taht üzerinde, damat Khatri ise kendisine eşlik eden dansözlerle dans ederek düğün alanına geldi. Sabahın ilk saatlerine kadar sınırsız yiyecek, içecek servisi yapılan ve masrafta kaçınılmayan düğünün ilk gününde ‘Türk Gecesi’ yapıldı. Türk örf adetlerine göre geçen ilk günün ardından iki gün daha süren düğünde Hindistan gelen davetliler yöresel kıyafetleriyle sabaha kadar dans etti. Düğünün son gününde Gelin Tharwani, hazırlanan düğün arabasına bindi. Gelin Tharwani, üstü açık arabanın içinde, davetliler ise çalan müzikle düğün alanına yaklaşık 30 dakika süren yolculukla vardı. Damat Khatri’de arabanın içinde dans ederken, davetliler de damada eşlik etti. Damat Khatri’nin düğün alanına varması ise 60 dakika sürerken, daha sonra geleneksel olarak gelin ve damatın buluşması gerçekleştirildi. Düğün, sabahın ilk saatlerine kadar sürdü ve tamamlandı. “Hindistan pazarımızın meyvelerini yavaş yavaş almaya başladık” Bu senenin ilk Hint düğününü yaptıklarını söyleyen otelin Genel Müdürü Levent Akkiraz, “Düğünümüzün 3’üncü ve son günündeyiz. Bu sene bu şekilde 6 düğünümüz olacak. 2 senelik süren Hindistan pazarımızın meyvelerini yavaş yavaş almaya başladık. Türk turizmi için inşallah hayırlı olur” dedi.
7.02.2018Yaşam
2. Hamsi Festivali’nde 3 ton hamsi dağıtıldı
2. Hamsi Festivali’nde 3 ton hamsi dağıtıldıSultangazi Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Sultangazi Yöresel Ürünler ve 2. Hamsi Festivali’nde 3 ton hamsi vatandaşlara ikram edildi. Sultangazi Belediyesi, Karadeniz’in vazgeçilmez lezzetlerinden olan hamsiyi ilçeye taşıdı. Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Rizeliler Derneği işbirliğinde düzenlenen,“ Yöresel Ürünler ve 2. Hamsi Festivali” ile Sultangazililer Karadeniz'in yöresel ürünleriyle tanıştı. Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Sultangazi Belediyesi Etkinlik alanında düzenlenen festival kapsamında 3 ton hamsi, ziyaretçilere dağıtıldı. Festival alanına akın eden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. “Bugün bütün vatandaşlarımız hamsi yiyecek” Festivalde vatandaşlara hamsi ikram eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, geçen yıl yoğun ilgi gören festivalin bu yıl da aynı yoğunluğu yaşadığını söyledi. 10 gün sürecek olan festivalde çeşitli etkinlilerin olacağını ifade eden Başkan Altunay, “Burada geçen sene kışın ortasında yapılan bu festivalin ilki fevkalade tutmuştu ve yoğun bir talep vardı. Bugün de çok şükür hamsi ile doldurduk Sultangazi’yi. Şu anda vatandaşlar kuyruk oluşturdu ama tamamına yetiştirebiliyoruz. Bugün 3 ton hamsi dağıtılacak. Bundan kaç kişi yararlanacak bilmiyorum ama bütün vatandaşlarımız hamsi yiyecek bugün. 10 gün sürecek festivalde sadece hamsi yok. Rize’nin yöresel oyunlarıyla, sanatçılarıyla 10 gün boyunca vatandaşı memnun edecek etkinliklere sahne olacak” dedi. Sultangazi Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Başça ise Karadeniz kültürünü Sultangazi’de en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek festivalin ilerleyen günlerinde çeşitli ikramlar olacağını söyledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde hamsilerin tadına bakan vatandaşlar da festivalin geleneksel hale gelmesini istedi. Festivalde ayrıca Belediye Başkanı Cahit Altunay ve vatandaşlar horon oynadı.
15.10.2017Yaşam

Yazar Sonuçları