Zafer Çika

Zafer Çika

Zafer Çika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zafer Çika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Zafer Çika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zafer Çika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 169 zafer cika haberi bulunmuştur.

Adamlık ne demek Sizin lügatınızda kime adam denir
Adamlık ne demek? Sizin lügatınızda kime adam denir?CNN TÜRK'te 40 programına konuk olan Arda Turan Buket Aydı'ın sorularını yanıtladıBuket Aydın: Adamlık ne demek? Sizin lügatınızda kime adam denir?Arda Turan: Bir defa benim böyle bir lügat oluşturma, sözlük oluşturma bir çabam yok, böyle bir durumum yok. Bu adamlık lafı da böyle biraz cinsiyetçilik işine doğru gitti. Bunu da artık açıkçası sevmemeye başladım, kullanmıyorum. Halbuki neydi? Toplum nazarında, kurallarda yazmayan, örfümüz, adetimiz, inandığın doğrunun peşinden gitmek, doğru ve dürüst olmaktı. Dedim ya, zaten yıllardır bundan çekiyorum. O doğruyu illa Arda savunsun. Ama savunmazsam da içime sinmiyor, rahat edemiyorum. Bu hikaye buradan başladı. Ama bu sözü artık çok fazla kullanmamaya çalışıyorum. Neden? Bir tarafı cinsiyetçiliğe gitti, bi tarafı Lügat oluşturmaya çalıştı. Ama bu adamlık kelimesinin içindeki vasıfları taşımak için hayatım boyunca uğraşacağım, mücadele edeceğim. İnsanların dedikleri değil, benim ne yaptığımı bilmem önemli. Bazen konuşuyoruz. Kazanması lazım. Hayatta kazanmaya ne olarak bakıyoruz. Para, şan, şöhret, başarı? Evet bunlar önemli, ama ben evin içine girdiğimde oğlumla, ailemle, arkadaşlarımla çok mutluyum. Çok şükür yatağa yattığımda huzurla uyuyorum. Gerçek kazanç bu. Cem Yılmaz'daydım geçen gün. Cem Abi şakalarının arasında dedi ki, "Eğer herkes gerçekten zenginse bir manası oluyor grupta..." Bütün dünyadaki insanlar zenginse... Yani zenginlik nedir? Para nedir? Başarı nedir? Çünkü bizde de yoktu. 70 metrekare evde büyüdüm. Bizde de yoktu. Ama kimsede olana bir şey demiyorduk. Helal hoş olsun diyorduk veya o gözle bakmıyorduk. Anlatmak istediğim şey, hayatta kazanç olarak neye bakıyorsunuz? Mutluluk. İşte çok sevdiğim Zafer Çika bir anda vefat etti. Allah rahmet eylesin. Yani bir anda bitiyor hayat. Ölüm bize hiç gelmeyecekmiş gibi yaşıyoruz. Halbuki öyle değil. Mutluluğa ne olarak baktığımız, kazanca ne olarak baktığımız çok önemli b
11.09.2019Televizyon